Середній Захід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Map of USA Midwest.svg

Середній Захід (American Midwest) – географічний регіон Сполучених штатів, один з чотирьох великих регіонів на які офіційно поділяє країну Бюро перепису населення США.

До складу Середнього Заходу входить 12 штатів розташованих у північно-східній та на півночі центральної частини США, це: Ілінойс, Індіана, Айова, Канзас, Мічіган, Мінесота, Міссурі, Небраска, Північна Дакота, Огайо, Південна Дакота і Вісконсін.

Термін Середній Захід (Middle West) використовується з середини XIX століття років для опису частини центральних територій США, його варіант «Midwestern United States» з 1880 років. Іноді в тому ж значенні використовуються вираз «середня Америка» (Mid-America).

З 30-х років XX століття, після виходу в світ у 1929 році книжки «Middletown», соціологи, а за ними і громадськість, почали розглядати міста Середнього Заходу і весь регіон в цілому як типові для усіх Сполучених Штатів. Середній Захід вважався таким собі еталоном Америки. До певної міри цей стереотип зберігся досі, але в сучасних медіа зазвичай епіцентром американського життя зображаються міста на Східному чи Західному узбережжях.

Вимова жителів Середнього Заходу відрізняється як від південної так і від північно-східної, несхожа і на західну і багатьма сприймається як стандартна, «звичайна» для американської англійської. Саме середньо-західний варіант американської англійської використовують багато загальноамериканських змі.

Деякі дані[ред.ред. код]

Сумарне населення регіону за переписом 2010 року 66 927 001 людина.

Найбільшими містами Середнього Заходу є Чікаго, Індіанаполіс, Колумбус, Детройт та Мілуокі. Якщо ж враховувати населення міських агломерацій, то найбільшими є чікагська, детройтська, МіннеаполісСент-Пол, клівлендська, сент-луїська та агломерація Канзас-Сіті.

Найстаршим містом Середнього Заходу є містечко Су Сейнт-Мері (Sault Ste. Marie, Michigan) засноване французькими місіонерами в 1668 році.

На Середньому Заході найвища в країні частка працюючих серед працездатного населення і відповідно найнижче безробіття.

Бюро перепису населення США поділяє Середній Захід на два підрегіони:

  • Північно-східний центр, або «штати Великих озер» - Мічіган, Огайо, Індіана, Іллінойс, Вісконсін, Міннесота
  • Північно-західний центр, або «штати Великих рівнин» - Айова, Міссурі, обидві Дакоти, Небраска та Канзас.