Великий Басейн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Великий Басейн (англ. great Basin) — найбільша безстічна область в Північній Америці (на території американських штатів Невада, Юта, Каліфорнія, Орегон і Айдахо).

Загальний опис[ред. | ред. код]

Басейн займає нагір'я, що простягнулося з півночі на південь і обмежене на заході хребтом Сьєрра-Невада і Каскадними горами, на сході — Скелястими горами. Площа — понад 500 000 км². Рельєф являє собою множину коротких хребтів (висотою до 3900 м) і великих, з'єднаних між собою улоговин, більшість із яких є пустелями або напівпустелями.

Великий Басейн є одним із найпосушливіших регіонів Америки й не має стоку (більшість річок і озер висохли). Близько 10 000 років тому більшу частину басейну покривали два великі озера, від яких збереглося Велике Солоне озеро, солончаки й великі плоскі рівнини, що служили дном прадавніх озер. З геологічної точки зору, басейн перебуває в процесі розтягання й розламу.

Регіон слабко заселений (два найбільші міста — Солт-Лейк-Сіті і Ріно). Цей факт, а також унікальність екологічної системи Великого Басейну, проте, приваблюють усе більшу кількість бажаючих придбати нерухомість у регіоні, а також туристів.

Література[ред. | ред. код]

  • Атлас світу. // Київ: Міністерство екології та природних ресурсів України. ДНВП "Картографія". - 2002 р. - 192 с.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]