Сикоз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сикоз

Сико́з (лат. Sycosis, Sycosis vulgaris) — піодермічне захворювання, яке найчастіше спричинює стафілокок та уражає волосяні фолікули у ділянках бороди, вусів, волосистої частини голови, лобка. Характеризується утворенням пустул із запальною інфільтрацією та ущільненням шкіри навколо них з характерним синюшним кольором.

Перебіг хвороби[ред. | ред. код]

Запалення волосяних фолікулів виникає в результаті їхнього інфікування бактеріями виду лат. Staphylococcus aurus. Найчастіше в чоловіків 30-40 років вражаються волосяні фолікули у ділянці бороди (лат. sycosis barbae).[1]

Характерна поява на запаленій шкірі фолікулітів, які можуть зливатися у великі вогнища. Поступово вони вскриваються та утворюють гнійні корки з волосинами. Волосини, видалені з уражених фолікулів, зазвичай, вкриті склоподібною муфтою. Захворювання часто рецидивує та важко піддається лікуванню.

Лікування[ред. | ред. код]

Терапію призначає дерматолог. Лікування тривале, в процесі застосовуються такі групи лікарських препаратів:

Якщо спостерігається велике ураження шкіри, застосовується специфічні імунопрепарати: стафілококовий антифагин, стафілококова вакцина (ауто- та полівакцина). Аутогемотрансфузії (переливання крові або аутогемотерапія) — сумнівний спосіб лікування).

Не можна мочити уражену шкіру; здорову шкіру навколо протирають 1 % саліциловим спиртом. Одночасно проводять лікування хронічного риніту, запалень придаткових пазух носа, призначають засоби, які нормалізують функцію ендокринної та нервової систем; у залежності від результатів обстеження можуть бути показані як чоловічі, так і жіночі статеві гормони.

На уражених ділянках не рекомендується гоління. Якщо ж треба, то його рекомендують дезінфікованою електробритвою після попереднього припудрювання шкіри.

Профілактика[ред. | ред. код]

Своєчасна обробка мікротравм, лікування риніту, кон'юнктивіту і т. ін., а також правильний догляд за шкірою.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сикоз (Sycosis) — опис медичного терміну, IMED. Архів оригіналу за 18 серпень 2016. Процитовано 5 травень 2012. 
  2. Сикоз — VseslovA.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Кожные и венерические болезни. Руководство для врачей / Скрипкин Ю. К. — М.: Медицина, 2002 год. — Т. 1. — 576 с. — ISBN 5-225-02856-x. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]