Спілка української молоді Галичини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спілка української молоді Галичини
(СУМГ)
Дата заснування 1972
Дата ліквідації 1973
Тип підпільна організація
Голова Дмитро Гриньків
Ключові особи Іван Шовковий, Роман Чупрей, Микола Мотрюк, Дмитро Демидів
Кількість членів 12

Спілка української молоді Галичини (СУМГ) — українська підпільна організація, яка проголосила своєю метою боротьбу проти змосковщення України та за Самостійну соборну суверенну Україну. Члени «СУМГ» Законом України «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті» визнані борцями за незалежність України[1].

Історія[ред. | ред. код]

Спілка української молоді Галичини була створена взимку 1972 року. Засновником та керівником був Дмитро Гриньків[2]. До «СУМГ» входили також Іван Шовковий, Роман Чупрей, Микола Мотрюк, Дмитро Демидів — молоді робітники та студенти, усі 1948 року народження. Кожен член «СУМГ» був зобов'язаний залучати нових людей до спілки. За час існування «СУМГ» кількість членів досягла 12 осіб.

Восени 1972 члени СУМГ поклали в Печеніжині вінок до пам'ятника Олексі Довбушу з синьо-жовтою стрічкою з нагоди річниці його загибелі.

15 березня 1973 року КДБ почав обшуки й арешти учасників «Спілки української молоді Галичини»[3].

У серпні 1973 року відбувся суд, на якому Дмитро Гриньків був засуджений до 7 років ВТК суворого режиму та 3 років заслання, Іван Шовковий та Дмитро Демидів отримали по 5 років, а Микола Мотрюк та Роман Чупрей – 4 роки радянських концтаборів.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]