Сукільські водоспади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сукільські водоспади
Sykil3 4.JPG
Один з найвищих водоспадів річки Сукіль
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна,
Івано-Франківська область,
Долинський район (Болехівська міськрада)
Висота найб. каскаду, м бл. 10 м
Русло Сукіль

Су́кі́льські водоспа́ди — водоспади в Українських Карпатах, в масиві Сколівські Бескиди. Розташовані на річці Сукіль (ліва притока Свічі) в Долинському районі (Болехівська міськрада) Івано-Франківської області.

Перші два водоспади розташовані на відстані близько 500 м один від одного в селі Сукіль. Один з них заввишки до 9 м і завширшки до 2 м. Другий заввишки приблизно 3 м і завширшки 8 м.

Третій водоспад розташований біля південно-східної околиці села Бубнище. Тут річка Сукіль спадає кількома (6—7) широкими каскадами, свого роду сходами (порогами, уступами), найвищий з яких сягає бл. 1 м. Загальний перепад води бл. 5 м. Водоспади утворилися в місці, де річка перетинає скельний масив стійких до ерозії пісковиків. Каскади простягаються від одного берега до другого по всій ширині річки (бл. 15 м).

Водоспади особливо мальовничі та цікаві, коли на річці водопілля.

Сукільські водоспади легкодоступні. Якщо водоспади в околиці села Бубнище часто відвідувані туристами, бо розташовані при дорозі до пам'ятки природи — Скель Довбуша, то про мальовничі водоспади в селі Сукіль, крім мешканців села, мало хто знає.

Фотографії[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]