Сюньтянь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Сюньтянь
Враження художника від космічного телескопа Сюньтянь
Польотні дані корабля
Ракета-носій Long March 5B
Запуск 2026[1] (заплановано)
Місце запуску Веньчан
Виконавець запуску CASC
Тривалість польоту 10+ years (planned)
Польотні дані екіпажу

Сюньтянь (кит. трад. 순天, буквально: «Небесний вартовий», англ. Xuntian) — китайський автономний орбітальний модуль з оптичним телескопом, що будується під координацією Китайського національного космічного управління. Планується, що він буде обертатись навколо Землі по тій самій орбіті, що і китайська космічна станція. Діаметр головного дзеркала - 2.2 м, а ширина огляду планується в 300-350 разів більша ніж телескопу Хаббла[2].

«Сюньтянь» буде забезпечений власними двигунами та планується, що за необхідності зможе причалювати до модульної станції для обслуговування та заміни наукових приладів. Створюється для фундаментальних досліджень у галузі астрономії та астрофізики (утворення та еволюція галактик, пошуки темної матерії та прихованої маси, космологія).

Запуск

[ред. | ред. код]

Сюньтянь планується до запуску в 2026 році[1] ракетою-носієм Великий похід-5 на спільну з китайською станцією "Тяньгунь" орбіту з дещо іншою фазою орбіти, що дозволить періодично пришвартовуватись до станції для обслуговування[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б China’s giant Xuntian space telescope faces further delay until late 2026. South China Morning Post. 16 May 2024. Процитовано 25 May 2024.
  2. Outgunning NASA's Hubble, China Claims Its Xuntian Telescope with 350-Fold Bigger View Can Unravel 'Cosmic Mysteries'. 8 May 2022.
  3. Jones, Andrew (20 квітня 2021). China wants to launch its own Hubble-class telescope as part of space station. Space.com. Процитовано 22 квітня 2021.