Сільська місцевість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рисові тераси в Банауе на схилі гори в адміністративному окрузі Іфугао (Ifugao), Філіппіни.
Сільська місцевість в Бельгії

Сільська́ місце́вість, сільський район (англ. Rural area) — місцевості за межами міст, або території, які не є урбанізовані. Території з домінуючою сільськогосподарською діяльністю. В сільських місцевостях не завжди проживають (чи мають проживати) люди.

Сільські місцевості характеризуються тим, що мають невелику чисельність населення, меншу, ніж у міських районах[1], й де люди часто працюють на землі, займаючись рослинництвом, тваринництвом (тваринницькі чи акваферми; рибне господарство та аквакультура) або рибальством, а також лісові виробничі площі (в тому числі площі зайняті в підсічно-вогневому землеробстві[2]). Території, де в ландшафті переважає рослинність (поля, луки, ліси природні або напівдикі, та ін.) з домінуючою сільськогосподарською діяльністю.

Якщо сільська місцевість характеризується переважно сільськогосподарськими землями, це не обов'язково означає, що жителі сільських місцевостей пов'язані з сільським господарством. У розвинених країнах не мала частина сільського населення працює у третинному і вторинному секторах економіки.

Визначення «сільських» варіюється в залежності від часу і в залежності від країни. За статистикою, район вважається сільським, коли найменша адміністративна одиниця не досягла певного порога від загального числа населення або щільності населення. Також велика кількість населення проживає в приміських територіях (передмістях).

У США, 1950 рік став першим роком, коли більше людей жили в передмісті, ніж в інших місцях[3]. У Сполучених Штатах, у передмістях поширені, зазвичай, окремі[4] односімейні будинки[5]. Якщо після Другої світової війни приблизно 50 % американців мали свій будинок, то у 2007 році ця частка досягла рекордно високого рівня — 69,2 %.[6]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. До міських населених пунктів належать міста республіканського, обласного, районного підпорядкування і селища міського типу. (Президія Верховної Ради УРСР; Указ Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР, Положення від 12.03.1981 № 1654-X про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР)
  2. цей вид землеробства все ще практикується, переважно, у вологих тропіках, і використовується приблизно однією третиною населення світу (1500 млн га орних земель). Джерела:
    • (англ.) Goldammer JG (1993) Historical biogeography of Wre: tropical and subtropical. In: Crutzen PJ, Goldammer JG (eds) Fire in the environment: the ecological atmospheric, and climatic importance of vegetation Wres. Wiley, New York, pp 297—314
    • (англ.) Giardina CP, Sanford RL, Dockersmith IC, Jaramillo VJ (2000) The eVects of slash burning on ecosystem nutrients during the land preparation phase of shifting cultivation. Plant Soil 220:247–260
  3. Managing Urban America
  4. Land Development Calculations 2001 Walter Martin Hosack. «single-family detached housing» = «suburb houses» p133
  5. «Housing Unit Characteristics by Type of Housing Unit, 2005» Energy Information Association
  6. Назар Холод (Доктор економічних наук, аналітик Інституту міжнародної економіки імені Пітерсона (Вашингтон, США)). Вартість іпотечних кредитів у США знизилася до рекордного рівня в особистому блозі на сайті Голосу Америки. 1/08/2012

Див. також

[ред. | ред. код]