Тератологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Теля з двома головами
Тварина з п'ятьма ногами

Тератологія — наука, що займається вивченням аномалій фізіологічного розвитку. Часто термін «тератологія» сприймається як вивчення вроджених аномалій виключно у людей. Але це не так, адже окрім вивчення аномалій фізіологічного розвитку людей проводяться дослідження і з рослинами.

Етимологія[ред.ред. код]

Термін походить від грецьких слів τέρας (Teras) (родовий τέρατος, teratos), що означає «монстр» або «чудо», і λόγος. що означає слово, або дослідження.

Ще в 17-му столітті слово тератологія вживали в дискусіях щодо чогось дивного, неприродного. Є багато принизливих термінів, які історично використовувалися для опису осіб зі значними фізичними вадами розвитку. Термін був популярним в 1960-х роках Девід Сміт з медичного університету штату Вашингтон, один з тих дослідників, які стали відомі в 1973 році відкриттям алкогольного синдрому плоду. Наразі тератологія використовується в інших областях фундаментальної науки, в тому числі біології, ембріології і генетиці. До 1940-х років, тератологісти не вірили, що вроджені дефекти могли бути спадковими.

Люди[ред.ред. код]

В 2010 році вроджені вади призвели до приблизно 510 000 смертей. Близько 3% новонароджених мають «фізичну аномалію», тобто аномалію, яка має косметичне або функціональне значення.

Рослини[ред.ред. код]

У ботаніці як правило досліджуються аномальні зразки. Наприклад, відкриття аномальних квітів, (квіти з листям замість пелюсток).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]