Біомедицина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Біомедицина (Медична біологія) — напрям медичної науки, яка застосовує біологічні та інші природничо-наукові принципи в клінічній практиці. Особливо це відноситься до біології та фізіології. Біомедицина також може відноситися до інших категорій в галузі охорони здоров'я і суміжних областей біології.

Біомедицина включає в себе безліч біомедичних дисциплін і спеціальностей, які зазвичай містять префікс «біо»:

Медична біологія є наріжним каменем сучасної охорони здоров'я та лабораторної діагностики. Це стосується широкого спектра наукових і технологічних підходів: від in vitro діагностики до екстракорпорального запліднення, від молекулярних механізмів кістозного фіброзу до динаміки захворюванності, від розуміння молекулярних взаємодій до клітинного перепрограмування та інженерії, від нуклеотидного поліморфізму (SNP) до генотерапії.

Медична біологія, яка заснована на молекулярній біології, поєднує в собі всі досягнення молекулярної медицини при висвітленні структурних та функціональних взаємозв'язків людського генома, транскриптома, протеома, фізиома і метаболома з точки зору розробки нових технологій для прогнозування, діагностики і лікування.

Біомедицина включає в себе вивчення (патологічних) фізіологічних процесів методами біології, хімії та фізики. Підходи варіюються від розуміння молекулярних взаємодій до вивчення наслідків в природних умовах. Ці процеси досліджуються з точки зору розробки нових стратегій для діагностики та терапії.

Джерела[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Книги[ред. | ред. код]

Журнали[ред. | ред. код]