Томас Мейхью

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Томас Мейг'ю
англ. Thomas Mayhew
Народився 31 березня 1593(1593-03-31)
англ.Tisbury(Тісбьорі),графство Вілтшир, Англія
Помер 25 березня 1682(1682-03-25) (88 років)
Бостон, Массачусетс
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Національність англієць
Діяльність торговець

Томас Мейг'ю Старший (англ. Thomas Mayhew; нар. 31 березня 1593 — пом. 25 березня 1682) — засновник першого англійське поселення на острові Мартас-Віньярд, Нантакет у 1642 році. Його помічник Пітер Фоглер був дідом Бенджаміна Франкліна.

Родина[ред. | ред. код]

Томас Мейг'ю одружився з Енн Пакест. У 1621 році у них народився син, Томас Молодший, якого хрестили в рідному місті Енн, Саутгемптоні. Через два роки на світ з'явився, Роберт Мейг'ю, хрестився в Тісбьорі.

Сім'я покинула Англію в 1631/2 роках під час Великого переселення пуритан. Через агентство «Метью Кредока»(Cradock) у Лондоні, Мейг'ю був призначений для управління властивостями в Медфорд, штат Массачусетс. Близько 1633 року, дружина Мейг'ю, Енн померла. У 1634 році він повернувся в Англію на ділову зустріч з Кредоком. У той час в Англії, він одружився на Джейн Геліон, і вони разом приїхали до Нової Англії. Їхня донька Ханна народилася в 1635 році, і ще три дочки, Мері (1639), Марта (1642), і Бетіат. У 1657 році Томас Мейг'ю Молодший потонув, коли їхав на кораблі до Англії. Онуки Томаса, Метью Мейг'ю (1648), Джон Мейхью (1652), та інші члени його родини допомагали йому керувати бізнесом.

Мартас-Віньярд[ред. | ред. код]

Томас мав великий успіх у політики щодо відносин до індіанців. Через справедливе звернення індіанців, колонія була захищена від кровопролиття, яке сталося в іншому місці, під час війни короля Філіпа. У 1646 році Генеральний суд штату Массачусетс направляв релігійних лідерів колонії, щоб служити місіонерами, до тубільців. На жаль, спалахнув масовий конфлікт, війна короля Філіпа (1675-76), яка призвела до загибелі багатьох людей - як поселенців так і корінних жителів. Проте, з'являються три відомі імені. До них відносяться: Джон Еліот (відомий як апостол до індіанців); Томас Мейг'ю; і Єлеазар Вілок, який створив «Академію доктора Вілок для просування християнства і цивілізованості серед диких індіанців цього континенту».

У 1641 році, в ділових підприємствах околиць Бостона, Мейг'ю вдалося придбати права на острови, які в даний час складають Округ Нантакет, Мартас-Віньярд і Острови Королеви Єлизавети.Потім він купив графство за 40 фунтів. Мейг'юзарекомендував себе на посаді губернатора Мартас-Віньярд у 1642 і послав свого сина, Томаса Молодшого та близько сорока англійських сімей оселитися там. Разом, він і Томас Молодший, створили перше поселення Мартас-Віньярд.

Поширення релігії[ред. | ред. код]

До 1660 року налічувалося близько 85 білих людей, що живуть миролюбно серед тубільців, заробляючи собі на життя сільським господарством та рибальством. Сімейство Мейг'ю, яке з того часу стало невід'ємною частиною історії острова, хотіло розділити свою релігію з місцевими жителями, але ті були не надто зацікавлені, маючи свою власну духовну віру. Однак, як тільки стало відомо, що Мейг'ю був губернатором, який є мало не вождем у білої людини, деяким з місцевих жителів стало цікаво про Бога. Коли уродженець на ім'я Гайкемс проявив інтерес, Мейг'ю запросив його в свій будинок і розповів йому англійською мовою про християнство. Хайкемс, в свою чергу навчав Томаса говорити його рідною мовою. Як тільки Мейг'ю почав розмовляти з місцевими жителями їхньою мовою, він пройшов 20 миль проповідуючи Євангеліє.

Місіонерська робота[ред. | ред. код]

Томас Мейг'ю є найдовшим і найстійкішим місіонером. Він шукав поліпшення свого соціального та економічного становища. Його син Томас Молодший емігрував з Англії, здобув гуманітарну освіту, мабуть, у приватних репетиторів, а після переїзду до Мартас-Віньярд став пастором маленької англійської церкви, а також виконуючим обов'язки губернатора за відсутності батька. Проте згодом відмовився від своїх обов'язків і почав жити серед тубільців. Ситуація дещо покращилася, коли у 1649 році утворилася компанія, яка надавала допомогу місіонерам. Восени 1657, Томас Мейг'ю молодший відплив до Англії на поїздку, яка поєднувала заклик до місіонерських коштів та особисті справи. Після виходу з гавані Бостону, корабель більше ніхто не бачив. Смерть свого єдиного сина у віці тридцяти шести років була тяжким ударом для Мейг'ю. Він неодноразово приймав спроби знайти заміну, щоб продовжити служіння свого сина до індіанців, але не було священика, який знав би мову або був готовий її вивчити та постійно проживати на острові.

Нащадки[ред. | ред. код]

  • Джонатан Мейг'ю (1720—1766) був відомий у 18 столітті працював священнослужителем, який придумав фразу «Ні оподаткування без представництва».
  • Метью Мейг'ю (1648—1710)

Джерела[ред. | ред. код]