Томас Херен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Томас Хьорен
A lecture by Thomas Hoeren.jpg

Лекція з інформаційного права
Народився 22 серпня 1961(1961-08-22) (56 років)
Дінслакен, Німеччина
Громадянство Німеччина Німеччина
Національність німець
Проживання Штайнфурт, Німеччина
Ім'я при народженні Thomas Hoeren
Діяльність Правник
Відомий Наукова діяльність в сфері інформаційного права
Alma mater Вестфальський університет ім. Вільгельма
Заклад
Головував Інститут інформаційного, телекомунікаційного та медіа права (з 1997)
Дружина одружений
Діти дві доньки
Нагороди Дослідницька премія технічних комунікацій (2006)
Сторінка в Інтернеті на сайті Вестфальського університету (нім.)(англ.)

Томас Хьорен (нім. Thomas Hoeren) (народився 22 серпня 1961 року в містечку Дінслакен, Німеччина) — німецький вчений-юрист, що спеціалізується на праві інтелектуальної власності, інформаційному праві, інтернет-праві та медійному праві, доктор наук, професор.

Життєпис[ред.ред. код]

З 1980 по 1987 рік Томас Хьорен вивчав богослів'я і право в Мюнстері, Тюбінгені та Лондоні. У 1986 році він отримав ступінь ліценціата церковного богослов'я і здав в 1987 свій перший юридичний державний іспит. У 1989 році захистив у Вестфальському університеті ім. Вільгельма в Мюнстері дисертацію на тему «Ліцензування програмного забезпечення як об'єкта речових прав» і став кандидатом наук. У 1991 році здав другий юридичний державний іспит. У 1994 році отримав ступінь доктора наук, і знову в Мюнстері, на тему «Саморегулювання в банківському та страховому праві», в 1995 році Томас Хьорен працював професором на юридичному факультеті Університету ім. Генріха Гейне в Дюссельдорфі, де викладав цивільне й міжнародне економічне право.

З квітня 1996 Хьорен є суддею в апеляційному суді Дюссельдорфа. У 1997 році він отримує пропозицію стати головою кафедри інформаційного права та правової інформатики юридичного факультету Вестфальського університету ім. Вільгельма в Мюнстері і одночасно займається дослідженнями в Європейському Центрі Дослідження Інформаційних Систем. Як викладач, він викладає студентам цивільне, економічне, цивільно-процесуальне право та правову інформатику.

До 1997 року Хьорен був радником з правових питань при Європейській Комісії, в Юридичній консультативній раді з інформаційних технологій та членом цільової групи з питань інтелектуальної власності Європейської Комісії. Також він є членом науково-консультативної ради DENIC, і членом ради директорів дослідного центру інформаційного права при університеті Сент-Галлена.

З червня 2000 року Хьорен працює у Всесвітній організації інтелектуальної власності як член групи експертів з питань доменних імен. Крім того, з 2004 року є членом колегії наукових співробітників в Оксфордському Інтернет Інституті, членом технічного комітету з комунікації при Німецькій Комісії ЮНЕСКО, членом робочої групи «Нові Медіа» конференції ректорів Вищих Навчальних Закладів і членом технічного комітету з авторського права та права видавництв Німецької Асоціації з захисту авторських і патентних прав. З 1997 року Хьорен очолює Інститут інформаційного, телекомунікаційного та медіа права.

Одружений, має двох дітей і мешкає в приватному будинку в Штайнфурті.

Видавнича діяльність[ред.ред. код]

  • До 1997 року член редакції журналу «Комп'ютер та Право», співвидавець журналу «Право інформаційних та комунікаційних технологій» та «EDI Правовий Обзор».
  • З 1998 року співвидавець журналу «Мультимедіа та Право».
  • З травня 2005 року редактор розділу «Інформатика та право» швейцарського юридичного інтернет-журналу «Jusletter».
  • З 2007 року член консультативної ради журналу «Комп'ютер і право».
  • Редактор освітнього журналу «Ad legendum».

Вибрані наукові праці[ред.ред. код]