Європейська комісія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Європейський Союз
Прапор Європейського Союзу

Це одна із статей, що входять до серії:
Політичний устрій
Європейського Союзу

Європе́йська комі́сія (або скорочено Єврокомі́сія) — вищий орган виконавчої влади Європейського Союзу, який приблизно відповідає ролі і функціям уряду у системах національних держав. На відміну від національних урядів, Євроокомісія може також користуватися функцією законодавчої ініціативи, але тільки у рамках ЄС та відповідно до Законодавства Європейського Союзу.

Роль комісії іноді відбиває неформальна назва «двигун європейської інтеграції». І не лише тому, що в рамках повноважень першого стовпа вона має майже виняткове право на законодавчу ініціативу, але також і через її історію, склад, культуру й радше європейський, ніж національний світогляд. Крім того, комісія наглядає за тим, щоб не порушувались угоди, і традиційно захищає інтереси малих держав-членів.

Здійснення [ред.ред. код]

Як тільки законодавство пройде постанови, що задовольняють вимогам Ради та Парлементу, це - відповідальність Комісії, щоб гарантувати, що процес здійснюється. Це виконується через членів держави чи крізь її представництва. В прийнятті необхідних технічних мір, Комісія здійснюється за допомогою  складених з представників членів держави та громадськості, та приватних приймалень (процес відомий в професійній мові як «комітологія»). Крім того, Комісія несе відповідальність за реалізацію бюджету ЄС; забезпечуючи через Рахункову Палату;чи коректно проводяться фонди ЄС.

Зокрема Комісія має обов'язок гарантувати договори і закон, що підтримуються, потенційно подаючи країни-учасника або інші установи до Суду Правосуддя в диспуті. У цій ролі це відомо неофіційно як "Опікун договорів". Нарешті, Комісія забезпечує деяке зовнішнє представництво для Об'єднання, пліч-о-пліч з Державами-членами та Спільної Зовнішньої Політики і Політики Безпеки, представляючи Об'єднання в організаціях як наприклад Світова Торгова Організація. Це також звично для Президента відвідати зустрічі G8.

Колегія[ред.ред. код]

Для членів дорученої Комісії, дивитись Комісію Juncker.

Комісія є складеною з колегії спеціальних "Уповноважених" 28 членів, у тому числі Президент і віце-президенти. Хоча кожного члена призначає національний уряд, по одному з держави, вони не представляють свою державу в Комісії. На практиці, однак, вони іноді настоюють  на  їх національному інтересі. Після того пропонуються, портфоліо делегатів Президента серед кожного з членів. Влада спеціального Уповноваженого значною мірою залежить від їх портфоліо, і може змінитися з часом. Наприклад, Уповноважений Освіти виріс у значенні, відповідно до підвищення  рівня важливості в освіти і культури в Європейській розробці політичного курсу.

Інший приклад -  Комісія з питань конкуренції, яка обіймає надзвичайно видиму посаду з глобальним охопленням. Перед тим, як Комісія зможе вступити в управління, колегію як одне ціле повинен схвалити Парламент. Спеціальних уповноважених підтримує їх особистий кабінет, який дає їм політичне керівництво, доки Державна цивільна Служба (ДГУ, див. нижче) має справу з технічною підготовкою.

Призначення[ред.ред. код]

13 Поверх Берлаймонту, конференц-зал Комісії. Європейська Рада уперше пропонує Президента Комісії зважаючи на самі останні Парламентські вибори; цього кандидата може потім вибрати Європейський Парламент або ні. Інакше, Європейська Рада повинна запропонувати іншого кандидата в межах одного місяця. Кандидат має бути часто лідируючим національним політиком, але це не вимога. У 2009 році Лісабонський договір не вступив в силу і Баррозо не був «обраний» парламентом, а висунутий Європейським радою; у будь-якому випадку, правоцентристської партії ЄС тиснули на кандидата зі своїх лав. Зрештою, був обраний кандидат правоцентристської: Жозе Мануель Баррозу з Європейської народної партії. Існують і інші критерії, що впливають на вибір кандидата, в тому числі: з якої області Європи є кандидат, переважним є  як Південна Європа в 2004 році; політичний вплив кандидата, заслуговують на довіру нездоланні члени; знання мови, знання французької вважається необхідним у Франції; і ступінь інтеграції,  чи їх держава є членом як Єврозони так іі Шенгенської угоди. У 2004 році ця система підготувала ряд кандидатів і, таким чином, була критика з боку деяких членів Європарламенту: після затяжного відбору, лідер ALDE групи Грем Уотсон описав процедуру як "килим ринку Юстус Ліпсіус" що виробляє тільки "найменший спільне визначення" ; в той час як Грін-EФА співкерівник Даніель Кон-Бендіт запитав Баррозу після його першого виступу "Якщо ви кращий кандидат, чому ви не перший?"

Після виборів президента і призначення Головного представника Європейської Ради, кожен член комісії призначається їх державою-членом (крім тих держав, які передбачені президентом і Головним представником) в консультації з Головою Комісії, хоча він  немає повноважень, щоб змусити змінити кандидата. Однак більш вправний кандидат, тим більш імовірно, що президент Комісії буде призначати їм переконливе портфоліо, поширення якого буде повністю на його розсуд. Команда президента є потім приводом щодо слухань в Європейському парламенті, який ставить під сумнів їх, а потім голосує на предмет їх придатності в цілому. Якщо члени команди виявляються занадто недоречними, президент повинен потім перегрупувати команду або запит на нового кандидата від держави-члена чи ризикувати всією Комісією. Як парламент не може голосувати проти окремих членів комісії то, як правило, відбувається компроміс, в результаті чого гірші кандидати будуть видалені, але незначні заперечення відкладені в сторону, так що комісія може вступити на посаду. Після того, як команда буде схваленою парламентом, вона офіційно буде введеною на посаду Європейської Ради (ДФЕ статті 17: 7).

Після їх призначення, президент призначає ряд заступників Голови (Головний представник комісії має бути одним з них) з числа членів комісії. Здебільшого, позиція надає трохи більше можливості для заступників Голови, за винятком першого віце-президента, який стоїть за президентом, коли він є відсутнім. З 2009 року перший віце-президент придбав додаткову владу будучи в той час Головним представником.

Функції[ред.ред. код]

Комісія була створена з самого початку виступати як незалежний наднаціональний орган окремо від уряду; він був описаний як "єдиний орган, спрямований думати як європейський". Члени пропонуються їх національними урядами держав-учасниць, по одному від кожного з них. Тим не менш, вони зобов'язані діяти незалежно один від одного - нейтральні від інших факторів, таких як ті уряди, які їх призначили. Це відрізняєтьсявід Ради, яку представляє уряд парламенту, який представляє громадян, економічний і соціальний комітет, який представляє собою організоване громадянське суспільство, і Комітет регіонів, який представляє місцеві і регіональні органи.

Згідно статті 17 Договору про Європейський Союз Комісія має кілька функцій: розробляє середньострокові стратегії; розробляє законодавство і арбітраж в законодавчому процесі; представляє ЄС в торгових переговорах; розробляє правила і положення, наприклад, в політиці в області конкуренції; складає бюджет Європейського Союзу; і ретельно досліджує здійснення договорів і законодавства. Правила процедури Європейської Комісії створює роботу і організацію Комісії.

Виконавча влада

Перед тим як Лісабонський договір набув чинності, виконавча влада ЄС була проведена Радою: вона покладена на Комісію такими повноваженнями для того, щоб займатися роботою. Однак Рада теоретично дозволила зняти ці повноваження, здійснювати їх безпосередньо, або накладати умови на їх використання. Цей аспект був змінений Лісабонським договором, після якого Комісія здійснює свої повноваження тільки в силу договорів. Повноваження більш обмежені, ніж більшість національних керівників, частково через відсутність Комісії влади над регіонами, як зовнішня політика, то влада знаходиться в руках Європейської Ради, яку деякі аналітики описали як іншу виконавчу.

Беручи до уваги, що відповідно до Лісабонського договору Європейська Рада стала формальною установою з владою призначення Комісії, можна сказати, що ці два органи тримають виконавчу владу ЄС (Європейська Рада також проводить індивідуальні національні повноваження виконавчої влади). Проте, Комісія в даний час представляє виконавчу владу в Європейському Союзі.Урядові повноваження Комісії були такі, що деякі, такі як колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт пропонують змінити свою назву на "Європейська уряд ", назвавши нинішню назву Комісії «сміховинною».

Відповідно до записаного в угодах комісія має:

  • розробляти й пропонувати законодавчі акти;
  • керувати запровадженням політики Співтовариства;
  • розпоряджатися бюджетом;
  • підтримувати зовнішні відносини;
  • наглядати за дотриманням законів Співтовариства;
  • вказувати шляхи та перспективи розвитку.

Склад[ред.ред. код]

Комісія складається з двадцяти восьми незалежних членів (по одному від кожної країни-члена), разом з Президентом і п'ятьма віце-президентами. Комісію призначають на п'ятирічний термін за згодою країн-членів, рішення про її призначання ухвалює Європейський Парламент. Комісії допомагає в роботі адміністрація, до якої входять генеральні директорати та генеральний секретаріат.

Керівники[ред.ред. код]

Посада Особа країна партія
(національна)
партія
(європейська)
фото
президент Жан-Клод Юнкер
2014)
Люксембург Люксембург CSV EPP Ioannes Claudius Juncker die 7 Martis 2014.jpg

Апарат службовців[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Європейський Союз Це незавершена стаття про Європейський Союз.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.