Тренчкот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Британський офіцер у роки Першої світової війни

Тренчкот (англ. trench coat, буквально «траншейні пальто»), також тренч - модель дощового плаща з незмінними атрибутами: двобортний, з погонами і відкладним коміром, манжетами, кокеткою, поясом і розрізом ззаду. Зазвичай тренч виконаний з водонепроникного матеріалу: вовняна або бавовняна матерія з водонепроникним просоченням, іноді шкіра.

Історія[ред. | ред. код]

Перші плащі з прогумованого матеріалу були випущені в 1823 році після того, як шотландський хімік Чарльз Макінтош запатентував своє випадкове відкриття — плащ Макінтош. Тренчкот з'явився в 1901 році як легша альтернатива саржевим шинелям британських солдатів у роки Першої світової війни. Модель плаща була створена господарем габардиновий фабрики Томасом Берберрі (Burberry), який був постачальником верхнього одягу для британської армії, і спочатку призначалася тільки для піхоти. Солдати-фронтовики прозвали плащ «траншейним пальто» (англ. trench coat). Багато ветеранів продовжували носити тренчкот і після війни, плащ ставав все популярнішим.

Сучасний жіночий тренчкот[ред. | ред. код]

Під час Другої світової війни також офіцери стали носити тренчкот в погану погоду. Інші країни, в першу чергу США і Радянський Союз, стали одягати своїх солдатів і офіцерів у укорочені і модифіковані варіанти тренчкот. Коротша довжина дозволяла залишатися їм мобільнішими.

Після війни тренчкот завойовував все більше уваги перш за все в середовищі ділових людей - він дозволяв виглядати респектабельніше і діловито. Багато акторів і герої коміксів носили тренчі, роблячи їх ще популярнішими. Також з'являється жіночий варіант тренчкот, зберігає оригінальний крій.