Трипільське коло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Трипільське коло
Жанр етнічна музика
етно-джаз
фольк-рок
Дати кінець червня — початок липня
Місце проведення Україна Україна, Ржищів
Роки існування 2008—дотепер
Засновано ГО Центр розвитку творчості «Лілея»
Веб-сайт
www.tkfest.com
Святкування еко-культурного фестивалю

«Трипі́льське ко́ло» (англ. Trypilske kolo) — міжнародний еко-культурний фестиваль, що проходить на пагорбах Дніпра біля міста Ржищева Київської області.

Ідея[ред.ред. код]

Фестиваль має п'ятирічний цикл, кожен фестивальний рік носить тематику однієї із стихій природи — Вода, Земля, Повітря та Вогонь. Кожен фестиваль циклу має також власну мистецьку, освітню, екологічну та соціальну тематику.

Концепція[ред.ред. код]

Завдання фестивалю пробудити живий інтерес до історичної спадщини, зокрема, трипільської культури, запропонувати альтернативні способи організації відпочинку для сім'ї та молоді, відродити й інтегрувати в сучасний світ різноманітні етнічні традиції, поєднуючи їх з елементами сучасних досягнень у галузях культури, освіти, виробництва, менеджменту та інших сфер життя людини. Фестиваль об'єднує в собі оздоровчі, спортивні, музичні, екологічні, освітні, виставкові та інші культурно-розважальні та культурно-просвітницькі програми в стилі «етно».

«Трипільське коло» виступає інструментом зрушення фестивальної аудиторії зі стадії мистецтва споглядання і споживання до мистецтва творення, з пасивного існування до повноцінного гармонійного життя. Кожен відвідувач — творець оточуючого світу. Через комунікацію та мистецтво фестиваль дає зрозуміти людині значущість її життя, актуалізує свідоме відношення до здоров'я, природи, суспільства та мотивує до позитивних та усвідомлених змін у її бутті.

Фестиваль складається з п'ятирічного циклу, у якому кожен фестивальний рік має власну мистецьку, освітню, екологічну та соціальну тематику, а також передає символізм однієї зі стихій природи: Води, Землі, Вогню та Повітря. П'ятий рік під назвою «Парад Стихій» є інтегруючим та об'єднує в собі всі попередні напрацювання, а також виводить фестиваль на новий щабель розвитку та реалізації принципів та завдань «Трипільського коло».

Цілі[ред.ред. код]

 • Популяризація культурно-історичних земель Трипільської цивілізації у взаємодії з утвердженням високих європейських стандартів розвитку культури та туризму;
 • Залучення до міжнародних туристичних маршрутів об'єктів культурної спадщини України;
 • Сприяння розвитку зеленого туризму в Київському регіоні;
 • Забезпечення якісного сімейного культурного відпочинку, що відповідає міжнародним стандартам;
 • Популяризація здорового способу життя, реалізація спортивно-оздоровчих заходів;
 • Реалізація освітніх програм, сприяння міжнаціональній та міжконфесійній толерантності та взаємодії;
 • Збереження й актуалізація національної мистецької спадщини;
 • Розвиток та підтримка етнотворчості;
 • Виявлення та підтримка обдарованої творчої молоді;
 • Налагодження міжнародного культурного співробітництва;
 • Формування позитивного екологічного мислення.

Історія[ред.ред. код]

У його основній музичній програмі взяли участь Тінь Сонця, «Гуляйгород», «АтмАсфера», Даха-Браха, Osimira, «Гайдамаки» та Руслана.

 • 2009 (45 липня): Земля «Збережемо Землю — збережемо рід!»

Його музичну частину склали гурти «АтмАсфера», Rokash (Білорусь), Очеретяний кіт, Тінь Сонця, Вася Club, Н.Три, «Астарта»&НеДіля та інші.

На головній сцені фестивалю виступили «Піккардійська терція», «Mad Heads xl», «Osimira» (Білорусь), «Wadada» (Польща), Даха Браха, «ДримбаДаДзига», «АтмАсфера», «PoliКарп» та «Русичі». Анонсована «Крихітка» не приїхала через проблеми зі здоров'ям вокалістки.

На Головній сцені виступили Rokash, Катя Chilly, «АтмАсфера», «Крихітка», Бумбокс, Тінь Сонця.

На фестивалі свої нові концертні програми представили Ілларія, Osimira, АтмАсфера та інші.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]