Турбіна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Монтаж парової турбіни Siemens
Turbines impulse v reaction.png

Турбі́на (фр. turbine, від лат. turbo — вихор, обертання з великою швидкістю) — двигун з обертальним рухом робочого органу — ротора та безперервним робочим процесом, який перетворює механічну роботу кінетичної або внутрішньої енергії робочого тіла (пари, газу, рідини), що підводиться до турбіни.

Загальний опис[ред.ред. код]

Турбіна — лопатковий (лопатевий) двигун, що перетворює енергію робочого тіла (пари, рідини, газу) на енергію обертового вала. Розрізняють газові турбіни, гідротурбіни й парові турбіни, активні, реактивні, конденсаційні і теплофікаційні турбіни. Турбіна — основний робочий елемент турбобуру, турбовентилятора і т.і. Стаціонарні парові турбіни та газові турбіни застосовують для приводу ґенераторів електричного струму (турбоґенератори), відцентрових компресорів та повітродувок (турбокомпресори, турбоповітродувки), паливних та масляних насосів (турбонасоси).

Парові турбіни та газові турбіни застосовують для приводу ґенераторів електричного струму (турбогенератори), відцентрових компресорів та повітродувок (турбокомпресори, турбоповітродувки), паливних та масляних насосів (турбонасоси). Газові турбіни застосовуються в авіаційних двигунах (турбогвинтові двигуни та турбореактивні двигуни). Гідравлічні турбіни застосовують для приводу гідрогенераторів на ГЕС. В наш час[Коли?] турбіни майже повністю витиснули поршневі парові машини в енергетиці.

Першу турбіну застосували в 1902 році.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]