Фауна Північної Македонії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рись зустрічається в Північній Македонії

Фауна Північної Македонії має складну зоогеографічну структуру. Вона містить фауністичні елементи різного походження і характеризується високим ступенем реліктових і ендемічних форм. Таксономічне розмаїття теж присутнє; загальна кількість зареєстрованих видів тварин становить 10 354.

Фауна македонських лісів різноманітна і включає ведмедів, кабанів, вовків, лисиць, білок, сарн і оленів. Рись зустрічається, хоча і дуже рідко, в горах Західної Македонії[1][2], в той час як оленів можна знайти в районі Демір-Капія. Серед лісових птахів - чорноголова славка, глухар, тетерів, могильник та сіра сова.

Три природні озера країни, Охрид, Преспа і Дойран, являють собою окремі фауністичні зони, що свідчить про їхню тривалу територіальну ізоляцію. Фауна Охридського озера є реліктом більш ранньої епохи[3][4][5]. Це озеро широко відоме своєю фореллю-летницею, озерним сигом, піскарем, пліткою, підустом, і піором, а також деякими видами равликів, рід яких старше 30 мільйонів років; схожі види можна знайти тільки на озері Байкал[5]. Охридське озеро також звертає на себе увагу завдяки зоологічним досліджень річкового вугра[5][6][7] і його загадкового репродуктивного циклу: він доходить до Охридського озера з далекого Саргасового моря, за тисячу кілометрів, і ховається в глибинах озера на 10 років[8]. Коли вугор досягає віку статевого дозрівання, він, спонукуваний нез'ясовним інстинктами, восени вирушив назад до місця свого народження. Там він нереститься і вмирає, залишаючи своїх нащадків шукати Охридське озеро, щоб почати цикл заново[9].

Тип Кількість видів Ендемізм
Найпростіші 113 32
Губки 10 6
Плоскі черви 85 35
Жалкі 2
Немертини 1
Коловертки 269
Нематоди 553
Молюски 366 131
Кільчасті черви 186 48
Членистоногі 8234 383
Хордові 535 30

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Promocija na balkanskiot ris[недоступне посилання з травень 2019] in Macedonian
  2. The second Balkan lynx picture in Albania. Процитовано 10 May 2014. «The species is classified in the Albanian Red List (Decree no. 146 / 2007, Ministry of Environment, Forestry and Water Administration) with the status CR (critically endangered).» 
  3. S. Stankovic, "The Balkan Lake Ohrid and its living world", Monographiae Biologicae, Vol.
  4. H. Salemaa, "Lake Ohrid", in Speciation in Ancient Lakes, eds.
  5. а б в Порожнє посилання на джерело‎ (довідка) 
  6. M.R. Frogley, R.C. Preece, "A faunistic review of the modern and fossil molluscan fauna from Lake Pamvotis, Ioannina, an ancient lake in NW Greece; implications for endemism in the Balkans", in Balkan Biodiversity: Pattern and Process in the European Hotspot, eds.
  7. Segers, H.; and Martens, K; editors .
  8. FAO Fisheries & Aquaculture Anguilla anguilla. Fao.org. 2004-01-01. Процитовано 2012-08-02. 
  9. Macedonian Fauna