Володар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ВОЛОДАР
Фольклорний гурт "ВОЛОДАР"
Фольклорний гурт "ВОЛОДАР"
Основна інформація
Жанр фольклор, традиційна українська музика
Роки створ. 1993
Країна Україна
Місто Київ
Мова українська
www.volodar.in.ua

Фольклорний гурт автентичного співу «Володар» — виконує архаїчні пісні та обряди Центрального Полісся України та Білорусі. Весь матеріал було записано у власних науково-дослідних фольклорно-етнографічних експедиціях особисто учасниками колективу.

Автентичному вигляді фольклором, а також виконання фольклорними колективами пісень та обрядів з власного наукового доробку — на сьогодні є дуже рідкісними явищами. Колектив впродовж 16 років досліджує, архівує та відтворює в автентичному вигляді традиційні пісні та календарні, родові, весільні обряди предків.

Мета гурту — дослідження, реконструкція та відтворення календарного, обрядового музичного фольклору.

Художній керівник колективу Маргарита Скаженик, етномузиколог.

Фольклорний ансамбль «Володар» створений навесні 1993 року Іриною Клименко в межах течії «автентичного співу», започаткованої в Україні київським фольклорним гуртом «Древо» (керівник Євген Єфремов). З 2003 року художнй керівник ансамблю — Маргарита Скаженик — етномузиколог, викладач, науковий співробітник Наукової проблемно-дослідної лабораторії музичної етнографії при Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського.

Основа репертуару гурту — пісні та календарні обряди, записані учасниками у власних науково-дослідних експедиціях на Полісся України та Білорусі.

Календарна обрядовість та весілля — специфіка репертуару гурту, що на сьогодні є великою рідкістю. Колектив працює в регіонах, де добре збережено архаїчні обряди.

Гурт виконує традиційні календарні та родинні пісні і обряди, зокрема колядки, щедрівки, водіння кози, проводи зими, весняні заклички і хороводи, купальські, обжинкові пісні та обряди, а також весільні обрядові (власне, і саме весілля), ліричні, солдатські, жартівливі пісні.

Ансамбль є постійним учасником київських вечорниць, численних київських свят.

Мультимедіа[ред.ред. код]

Експедиції[ред.ред. код]

Маргарита Скаженик бере участь та провадить професійну експедиційну діяльність з 1996 року. З 2001 року — з Олегом Коробовим. За цей час нами було проведено більш як 50 експедицій та обстежено більш як 250 сіл в Україні та Білорусі. До обстежених теренів увійшли Центральне Прип'ятське Полісся, Південна Житомирщина, Київське Подніпров'я, Поросся, деякі райони Полтавщини, Чергнігівщини, Підляшшя. Учасники гурту також беруть участь в експедиціях та здійснюють самостійні дослідження, зокрема на Черкащині. Нижче наводена карта, на якій жовто-гарячим кольором позначено досліджені нами фронтально та частково райони України, Білорусі та Польщі.

Volodar exped.jpg

Посилання[ред.ред. код]