Володар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ВОЛОДАР
Фольклорний гурт "ВОЛОДАР"
Фольклорний гурт "ВОЛОДАР"
Основна інформація
Жанр фольклор, традиційна українська музика
Роки створ. 1993
Країна Україна
Місто Київ
Мова українська
Фольклорний гурт "Володар"

Фольклорний гурт автентичного співу «Володар» — виконує архаїчні пісні та обряди Центрального Полісся України та Білорусі. Весь матеріал було записано у власних науково-дослідних фольклорно-етнографічних експедиціях особисто учасниками колективу.

Автентичному вигляді фольклором, а також виконання фольклорними колективами пісень та обрядів з власного наукового доробку — на сьогодні є дуже рідкісними явищами. Колектив впродовж 16 років досліджує, архівує та відтворює в автентичному вигляді традиційні пісні та календарні, родові, весільні обряди предків.

Мета гурту — дослідження, реконструкція та відтворення календарного, обрядового музичного фольклору.

Художній керівник колективу Маргарита Скаженик, етномузиколог.

Фольклорний ансамбль «Володар» створений навесні 1993 року Іриною Клименко в межах течії «автентичного співу», започаткованої в Україні київським фольклорним гуртом «Древо» (керівник Євген Єфремов). З 2003 року художній керівник ансамблю — Маргарита Скаженик — етномузикологиня, етноспівачка, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Наукової проблемно-дослідної лабораторії етномузикології Національної музичної академії України, доцент кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв .

Основа репертуару гурту — пісні та календарні обряди, записані учасниками у власних науково-дослідних експедиціях в Україні та Білорусі.

Календарна обрядовість та весілля — специфіка репертуару гурту, що на сьогодні є великою рідкістю. Колектив працює в регіонах, де добре збережено архаїчні обряди.

Гурт виконує традиційні календарні та родинні пісні і обряди, зокрема колядки, щедрівки, водіння кози, проводи зими, весняні заклички і хороводи, купальські, обжинкові пісні та обряди, а також весільні обрядові (власне, і саме весілля), ліричні, солдатські, жартівливі пісні.

Ансамбль є постійним учасником київських вечорниць, численних київських свят, міжнародних фольклорних фестивалів.

Мультимедіа[ред. | ред. код]

Експедиції[ред. | ред. код]

Маргарита Скаженик бере участь та провадить професійну експедиційну діяльність з 1996 року. З 2001 року — з Олегом Коробовим. За цей час нами було обстежено більш як 500 сіл в Україні та Білорусі. До обстежених теренів увійшли Центральне Прип'ятське Полісся, Південна Житомирщина, Київське Подніпров'я, Поросся, деякі райони Полтавщини, Чернігівщини, Підляшшя. Учасники гурту також беруть участь в експедиціях та здійснюють самостійні дослідження, зокрема на Черкащині. Нижче наведена карта, на якій жовтогарячим кольором позначено досліджені нами фронтально та частково райони України, Білорусі та Польщі.

Посилання[ред. | ред. код]