Фульхенсіо Батиста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фульхенсіо Батиста

Фульхенсіо Батиста (ісп. Fulgencio Batista) (19011973) — де-факто кубинський диктатор у 1933—1940 роках, офіційно обраний президентом з 1940 по 1944 роки, потім знову захопив владу в результаті перевороту на період 1952—1959. Його авторитарні методи дозволили ув'язнити опонентів і зосередити у своїх руках усю владу. Був скинутий під час повстання під керівництвом Фіделя Кастро під час Кубинської революції 1959 р. і решту життя провів в екзилі.

До вершини політичної влади вперше прийшов у 1933 році як один зі співорганізаторів «Повстання сержантів», яке позбавило влади режим Херардо Маркадо. Керував збройними силами в ранзі полковника та ефективно контролював керівну п'ятірку держави. Залишався за лаштунками до 1940 року, коли виграв президентські вибори на популістській платформі і забезпечив прийняття Кубинської конституції 1940 року. Після закінчення свого строку у 1944 році виїхав до Америки.

Батиста повернувся у 1952 році аби знову балотуватися на президента. Перед лицем неминучої поразки зважився на захоплення влади шляхом військового перевороту. Досягнувши свого, він призупинив дію Конституції 1940 року і скасував ряд політичних прав і свобод, включно з правом на страйк, запровадив жорстку цензуру та масові політичні репресії. Підтримував інтереси американських корпорацій, мафії та уряду, що забезпечували його грошима та зброєю. З 1956 року герилья під керівництвом Фіделя Кастро та Че Гевари намагалася протистояти Батісті. Повстанці перемогли у битві під Санта Кларою у новорічну ніч 1959 року. Батиста спочатку втік до Домініканської республіки, потім отримав політичний притулок у Португалії, а згодом в Іспанії, де й помер від серцевого нападу 6 серпня 1973 року. Похований у Мадріді.


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Куба Це незавершена стаття про особу Куби.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.