Хмельницька кондитерська фабрика «Кондфіл»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хмельницька кондитерська фабрика «Кондфіл»
Тип ТОВ
Форма власності Limited Liability Company[d]
Галузь харчова промисловість (кондитерська)
Засновано 1927
Штаб-квартира Україна Україна: Хмельницький
Ключові особи Юзефович Сергій Богданович (Президент)[1]
Продукція карамель, цукерки, вафлі, інші солодощі (до 12 тис. тонн на рік, 2000-ні)
Співробітники понад 80 осіб
Сайт www.kondfil.com.ua

ТОВ «Хмельницька кондитерська фабрика «Кондфіл»» (скорочено Хмельницька кондитерська фабрика, ТОВ ХКФ «Кондфіл») — підприємство харчової промисловості України, зайняте у галузі виробництва кондитерських виробів, у теперішній час переважно цукерок. Розташоване у місті Хмельницькому.

Історія підприємства[ред. | ред. код]

Хмельницька кондитерська фабрика займала старовинну двоповерхову будівлю, зведену на початку ХХ століття для потреб спиртоочисного складу Акцизного управління, побудованого у 1905 році і який існував до 1924 року.

1927 року в Проскурові засновано цукеркову фабрику, яка згодом переїхала на площі колишнього спиртоскладу.

У 1960-ті роки добудовано нові цехи кондфабрики. У радянський період підприємство входило до складу Хмельницького пивоб'єднання Укрхарчопрому. Було одним з провідних у області та республіці.[2]

Сучасність[ред. | ред. код]

У 1990-х роках відбулися зміни у формі власності підприємства, викликані переходом на ринкові форми функціонування.

Попри економічні негаразди, кондитерська фабрика в Хмельницькому навіть у 1990-ті намагалася нарощувати обсяги виробництва. Так, у 1996 році було вироблено 6736 тонн кондвиробів, у 1997 вже 8014 тон, а 1998-го — 8304 тони, 1999-го — 9528 тон, 2000-го — 10832 тони. Потому темпи виробництва коливалися: 10505 тон (2001), 7123 тони (2002), 6400 тон (2003), 7816 тон (2004), 7232 тон (2005)кондвиробів. Часткове зниження обсягів виробництва у 2002 році сталося через скорочення експорту кондитерських виробів, що в свою чергу було результатом запровадження урядом Російської Федерації економічних санкцій щодо кондитерських виробів, зокрема карамелі, вироблених в України.

«Хмельницька кондитерська фабрика» (2009)

У теперішній час (кін. 2000-х років) ЗАТ ХКФ «Кондфіл» є закритим акціонерним товариством, яке працює стабільно і з прибутком; це міцна команда спеціалістів, що постійно підвищує свій технічний і професійний рівень. Колектив підприємства налічує понад 800 працюючих, основна частина якого — молодь. В умовах жорсткої конкуренції та насичення внутрішнього ринку України імпортною продукцією, в ряд першочергових поставлено завдання по підвищенню якості продукції фабрики, задля чого у виробничій сфері ведуться роботи із впровадження енергозберігаючих технологій, застосуванню нових видів сировини та матеріалів.

За останній час наряду з обладнанням минулого покоління на Хмельницькій кондитерській встановлено сучасні лінії, зокрема: лінії з виготовлення шоколадної глазурі, автоматизована лінія з випуску шоколадних цукерок з начинкою типу «Стріла», вафельних цукерок та печива; оновлюється і вдосконалюється обладнання, встановлено декілька горизонтально-пакувальних машин типу "FLOWPAC"; реконструйовано із заміною обладнання відділення обсмажування горіхів, створено окреме відділення виробництва збивних сортів цукерок, дільницю виготовлення корексів, проведено реконструкцію асортиментного цеху з метою розширення технологічних можливостей, реконструйовано та вдосконалено лінію з випуску карамелі. Також створено власний автомобільний парк, який повністю задовольняє потреби виробництва і надає послуги населенню.

Від 1998 року на підприємстві проводиться сертифікація продукції. На сьогодні в системі УкрСЕПРО, в системі сертифікації Держстандарту Росії сертифіковано 100% продукції з терміном зберігання понад 30 діб. Одержані сертифікати на серійне виробництво на всі групи продукції, що випускаються фабрикою. У 1999 році проведена атестація карамельного виробництва. Розпочата робота з розробки та впровадження системи якості згідно з міжнародними стандартами ISO серії 9000 версії 2000 року.[3]

Асортимент продукції[ред. | ред. код]

Виробничі потужності Хмельницької кондитерської фабрика «Кондфіл» (2000-ні) — до 12 тисяч тонн солодощів на рік. На підприємстві використовуються місцеві види сировини: волоський горіх, ядро соняшника, мед, цикорій, пюре горобинове, вишневе, сливове, яблучне, морквяне. Продукція хмельницький кондитерів добре зарекомендувала себе в Україні та за її межами, адже значна її доля відправляється на експорт.

На підприємстві, зокрема, налагоджено виробництво карамелі льодяникової та з начинкою; драже цукрового, горіхового, фруктового; цукерок, глазурованих кондитерською, шоколадною глазур’ю; неглазурованих вафель п’яти- та дев’ятишарових, асортимент яких задовольнить найвибагливішого споживача і нараховує понад 200 найменувань.

Останнім часом (2-а пол. 2000-х) підприємство спеціалізується саме на виготовленні шоколадних і помадкових цукерок, зокрема у коробках[4].

Виноски[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]