Хмільники (місцевість)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хмільники
Житомир
Загальна інформація
Район Богунський
Поштовий індекс 10020
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap

Хмільники — місцевість поблизу міста Житомира, нині мікрорайон цього міста, в тому числі з житловою забудовою. Часто його помилково називають «мікрорайоном Маликова» за назвою розташованої тут вулиці.

Топонімія[ред. | ред. код]

Мікрорайон має іншу історичну назву — Сурина Гора, від назви пагорбу, на якому одна із перших в XIX столітті оселилась родина магнатів Суриних. У провулку Червоному (до 1930 року провулок Короля) збереглась колишня садиба нащадків Суриних, а в саду на постаменті стоїть скульптура Діви Марії, в пам'ять про загиблу від укусу змії доньку власника.

Назва села походить від однойменного масиву для вирощування хмелю — хмільник, що належав до Іванівського колгоспу ім. Мічуріна.

Забудова[ред. | ред. код]

В мікрорайоні знаходяться вулиці Новопівнічна, Маликова, майдан Зарембського та бульвар Польський. Вулиця Новопівнічна отримала свою назву в 1958 році . Забудова садибами від вулиці Перемоги почалась ще на початку XIX століття та була продовженням вулиці Північної.

Вулиця Маликова почала формуватись на початку 1980-х років, у 1988 році отримала свою назву на честь командира Житомирського партизанського з'єднання Степана Федоровича Маликова. Активна забудова майдану Зарембського та Польського бульвару розпочалась на початку 1990-х років. Майдан отримав свою назву на честь композитора Юліуша Зарембського, який народився в місті Житомирі.

Джерела[ред. | ред. код]


Див. також[ред. | ред. код]