Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці (Латківці)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці (Латківці)

Тип церква
Країна  Україна
Розташування Латківці
Конфесія УГКЦ
Будівництво 1712

CMNS: Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці у Вікісховищі

Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці в Латківцях — парафія і храм греко-католицької громади Мельнице-Подільського деканату Бучацької єпархії Української греко-католицької церкви в селі Латківці Чортківського району Тернопільської области.

Оголошена пам'яткою архітектури місцевого значення (охоронний номер 427)[1].

Історія церкви[ред. | ред. код]

Церкву Благовіщення Пресвятої Богородиці в Латківцях побудовано в 1712 році. На той час у селі проживало 46 родин. Вівтар освятили в 1724 році.

Дуже цікава ця невеличка церквиця в архітектурному плані, яка має багато ознак готичного стилю. У храмі знаходиться рідкісний старовинний кивот, який майже збігається з біблійним описом. Привертає увагу розкішний іконостас, реставрований професором мистецтва із Кракова. На жаль, він був майже знищений, коли церкву в 1960 році закрила державна влада. Наново реставровано і перероблено іконостас у 1992 році. Усі інші чудові ікони також були замащені фарбою. Дивом вціліла мистецьки цінна ікона «Хрещення Ісуса у Йордані».

Жителі Латківець любили свою церкву і дбали про неї: продавали свої земельні паї і віддавали в офіру на церкву; стараннями Насті Купоніки була відновлена старовинна ікона Святого Благовіщення; сім'я Стоколосів на початку минулого століття придбала дві великі бокові ікони Серця Ісуса і Матері Божої, а сім'я Гаврила Ганусяка подарувала три чудові дзвони.

У 1948—1960 роках парафія належала РПЦ. Знову в лоні УГКЦ парафія з 1990 року.

На території села є освячені хрести: на честь скасування панщини в 1848 році, відновлений на 50-річчя цього ювілею у 1898 році, хрест на відновлення християнської віри в 1990 році, каплиця, присвячена Матері Божій Фатімській, яку збудував парафіянин Руслан Жук.

При парафії діють: братства «Апостольство молитви», «Живої Вервиці», спільнота «Матері в молитві».

Парохи[ред. | ред. код]

  • о. Костянтин,
  • о. Дмитро Стек (1935—1948),
  • о. Богдан Боднар (1990—1993),
  • о. Ігор Дроздовський (з 10 грудня 1993).

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]