Чавдар Войвода

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дата народження 16 століття
Місце народження Lakavicad
Дата смерті 25 квітня 1638(1638-04-25)
Місце смерті Бітола
Рід діяльності революціонер, гайдуки

Чавдар (болг. Чавдар) був напівлегендарним болгарським воєводою-гайдуком 16-го століття, лідером загону розбійників і захисником народу від османської несправедливості. Гайдуки зазвичай йшли в ліси і вели партизанську війну проти правлячих турків. Чавдар народився в південній Македонії і очолював групу з 300 осіб. Спочатку він діяв у регіонах Штип і Козьяк, але згодом переїхав до регіону Софії. Згідно з переказами, його підступно схопив Софійський паша, але врятував його племінник і прапороносець Лалуш воєвода, який спустошив маєтки паші. Вважається, що Чавдар міг бути одним із гайдуків, які напали на Софію в лютому 1595 р. [1]

Спадщина

[ред. | ред. код]

Одного з найбільших гайдуків у болгарському фольклорі та епічних переказах, Чавдара увічнив національний поет Христо Ботев. Про Чавдара розповідає один із шедеврів Ботева «Гайдуки», як і велика кількість народних пісень. [2] Ім'я цього персонажа носить болгарська компанія з виробництва туристичних автобусів.

Півострів Чавдар на Землі Грема на Антарктичному півострові Антарктида названий на честь Чавдара. [3]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Бакалов, Георги; Милен Куманов (2003). Чавдар Войвода (II половина на XVI в.). Електронно издание "История на България" (Bulgarian) . София: Труд, Сирма. ISBN 954528613X.
  2. Бакалов, Георги; Милен Куманов (2003). Чавдар Войвода (II половина на XVI в.). Електронно издание "История на България" (Bulgarian) . София: Труд, Сирма. ISBN 954528613X.Бакалов, Георги; Милен Куманов (2003).
  3. Chavdar Peninsula.