Чекурда Тарас Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тарас Петрович Чекурда
Taras Chekurda.jpg
Тарас Чекурда
Народився 28 січня 1979(19790128)
м. Київ, УРСР, СРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Місце проживання Київ
Діяльність підприємницька діяльність, держслужба, меценатство
Відомий завдяки створення мережі дельфінаріїв «Оскар»
Alma mater Академія праці, соціальних відносин і туризму
Севастопольський національний університет ядерної енергії і промисловості
У шлюбі з Вікторія Чекурда-Мартинюк
Діти 4 дітей

Тара́с Петро́вич Чекурда́ (*28 січня 1979(19790128), м. Київ, УРСР) — український підприємець-новатор, державний службовець, меценат; співзасновник мережі дельфінаріїв «Оскар» та аквапарку «Острів скарбів»; співвласник меблевої фабрики "VMV Holding".

З життєпису[ред. | ред. код]

Тарас Чекурда народився 28 січня 1979 року в Києві.

Закінчив СЗШ №90 в Києві, після чого розпочав навчання в Академії праці і соціальних відносин Федерації професійних спілок України за спеціальністю «Правознавство». У 2009 році отримав диплом за спеціальністю «Фінанси» цього університету.

У 2014 році закінчив Севастопольський національний університет ядерної енергії і промисловості, факультет «Атомна енергетика»[1].

Трудова діяльність[ред. | ред. код]

З 2001 по 2005 рік Т. П. Чекурда працював заступником голови правління ВАТ «Полтаваобленерго» та помічником генерального директора ТОВ «Укренергоконсалтінг»[2].

З 2005 по 2009 рік Т. П. Чекурда працював заступником генерального директора з економічної безпеки групи компаній «Фокстрот».

Тарас Петрович також працював помічником на громадських засадах народного депутата 2 скликання ВРУ Віталія Чудновського[3].

Потім розпочав роботу в Міністерстві палива та енергетики України, де працював до 2013 року[4]. У Міністерстві, зокрема, обіймав кілька посад: заступника директора Департаменту фізичного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту; начальника відділу охорони об’єктів, фізичного захисту та антитерористичної діяльності Департаменту промислової і економічної безпеки, охорони праці та цивільного захисту[5], начальника відділу фізичного захисту, антитерористичної діяльності та охорони об’єктів[6].

До 2016 року працював на посаді генерального директора Державного підприємства «Управління відомчої воєнізованої охорони».

У період 2016 —17 року був директором з економічної безпеки і земельного департаменту ТОВ «Астарта-Київ»[4][7].

Підприємницька діяльність[ред. | ред. код]

У 2010 році Тарас Чекурда став співзасновником одного з найбільших аквапарків України «Острів скарбів» (смт Кирилівка, Запорізька область)[8].

Мережа дельфінаріїв «Оскар» була заснована у 2011 році Тарасом Чекурдою та Андрієм Калгановим[9] — так, улітку цього року було відкрито перший дельфінарій в селищі Кирилівці. Загалом станом на серпень 2019 року діє 3 дельфінарії «Оскар»: у Кирилівці, с. Генгірці (Херсонська область; відкрито 2014 року) [10] та м. Трускавці (Львівська область; 2015)[11].

2016 року Т. П. Чекурда став також співвласником меблевої фабрику "VMV Holding" [12][4].

Меценатство[ред. | ред. код]

Тарас Чекурда є меценатом Фонду розвитку банківської освіти та науки при Університеті банківської справи. Завдяки його меценатству вдалось провести конкурс наукових робіт з проблем розвитку регіональної економіки та транскордонного співробітництва серед аспірантів та науковців імені М. І. Долішнього[7].

Також підприємець став партнером заходів з фінансової грамотності, що пройшли в цьому університеті в рамках Global money week — зокрема, меценат перерахував 20 тис грн. у Фонд розвитку банківської освіти та науки [13].

Особисте життя[ред. | ред. код]

Т. П. Чекурда — одружений, виховує чотирьох дітей[14].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Стратегічні об'єкти необхідно повернути під охорону держави - Чекурда // інф. на Gazeta.ua за 22 грудня 2014 року
 2. Матеріал у газеті «Трускавецький вісник» № 160 (1081) від 5 жовтня 2015 року
 3. Чекурда Тарас Петрович на www.posipaky.info
 4. а б в Чекурда Тарас Петрович, декларація за 2016 рік на Веб-проект «Декларації»
 5. Інструкція Міністерства палива та енергетики України «Про науково-технічну раду Міністерства енергетики та вугільної промисловості України» на веб-ресурс ВРУ «Законодавство України»
 6. Чекурда Тарас Петрович на polygraf.net, веб-ресурс «Україна проти корупції»
 7. а б Тарас Чекурда: «Успіху досягають цілеспрямовані», інфоматеріал на Веб-сайт Університету банківської справи
 8. Овдієнко Наталія У Кирилівці тепер свій аквапарк, інфоматеріал за 19 червня 2010 року на Веб-версія газети «Голос України»
 9. Генічеськ прийняв "Оскар" від Кирилівки, інф. за 16 червня 2016 року на Вебсайт Інтерфакс-Україна
 10. У с.Генгорка на Арабатській Стрілці відкрився дельфінарій «Оскар-Генічеськ», інфоматеріал за 24 червня 2014 року на Офіційний вебсайт ХОДА
 11. Матеріал на інфоагенція Фirtka.if.ua (м. Івано-Франківськ)
 12. Засновники на Веб-сторінка "VMV Holding"
 13. Тарас Чекурда став партнером заходів з фінансової грамотності, що пройшли в Університеті банківськоі справи в рамках Global money week на Веб-сайт Університету банківської справи
 14. Тарас Чекурда і Віка Чекурда-Мартинюк про Балі, лижі, про відпочинок з дітьми, відео на youtube (рос.)

Джерела та посилання[ред. | ред. код]