Чемпіонат світу з легкої атлетики 1983

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат світу з легкої атлетики 1983
Чемпіонат світу з легкої атлетики 1983
Місто Фінляндія Гельсінкі
Країни-учасниці 153
Кількість атлетів 1333
Розігрується медалей 41
Відкриття 7 серпня
Закриття 14 серпня
Місце Олімпійський стадіон


Чемпіонат світу з легкої атлетики 1983 був проведений 7-14 серпня на Олімпійському стадіоні в Гельсінкі.

Призери[ред. | ред. код]

Чоловіки[ред. | ред. код]

Бігові дисципліни[ред. | ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
100 метрів
детальніше
США Карл Льюїс (USA) 10,07 США Келвін Сміт (USA) 10,21 США Емміт Кінг (USA) 10,27
200 метрів
детальніше
США Келвін Сміт (USA) 20,14 США Елліотт Квоу (USA) 20,41 Італія П'єтро Меннеа (ITA) 20,51
400 метрів
детальніше
Ямайка Берт Кемерон (JAM) 45,05 США Майкл Франкс (USA) 45,22 США Сандер Нікс (USA) 45,24
800 метрів
детальніше
ФРН Віллі Вюльбек (FRG) 1.43,65 Нідерланди Роб Друпперс (NED) 1.44,20 Бразилія Жуакін Крус (BRA) 1.44,27
1500 метрів
детальніше
Велика Британія Стів Крем (GBR) 3.41,59 США Стів Скотт (USA) 3.41,87 Марокко Саїд Ауїта (MAR) 3.42,02
5000 метрів
детальніше
Ірландія Імонн Коглен (IRL) 13.28,53 НДР Вернер Шильдгауер (GDR) 13.30,20 Фінляндія Мартті Вайніо (FIN) 13.30,34
10000 метрів
детальніше
Італія Альберто Кова (ITA) 28.01,04 НДР Вернер Шильдгауер (GDR) 28.01,18 НДР Гансєрг Кунце (GDR) 28.01,26
110 метрів з бар'єрами
детальніше
США Грег Фостер (USA) 13,42 Фінляндія Арто Брюггаре (FIN) 13,46 США Віллі Голт (USA) 13,48
400 метрів з бар'єрами
детальніше
США Едвін Мозес (USA) 47,50 ФРН Гаральд Шмід (FRG) 48,61 СРСР Олександр Харлов (URS) 49,03
3000 метрів з перешкодами
детальніше
ФРН Патриц Ільг (FRG) 8.15,06 Польща Богуслав Мамінський (POL) 8.17,03 Велика Британія Колін Рейтц (GBR) 8.17,75
4×100 метрів
детальніше
Flag of the United States.svg США
Емміт Кінг
Віллі Голт
Келвін Сміт
Карл Льюїс
37,86 WR Італія Італія
Стефано Тіллі
Карло Сіміонато
П'єрфранческо Павоні
П'єтро Меннеа
38,37 NR СРСР СРСР
Андрій Прокоф'єв
Микола Сидоров
Володимир Муравйов
Віктор Бризгін
38,41
4×400 метрів
детальніше
СРСР СРСР
Сергій Ловачов
Олександр Трощило
Микола Чернецький
Віктор Маркін
3.00,79 Flag of Germany.svg ФРН
Ервін Скамраль
Йорг Вайхінгер
Гаральд Шмід
Гартмут Вебер
Мартін Вепплер (забіг)
Едгар Накладаль (забіг)
3.01,83 Велика Британія Велика Британія
Айнслі Беннетт
Гаррі Кук
Тодд Беннетт
Філіп Браун
Крісс Акабусі (забіг)
3.03,53

Шосейні дисципліни[ред. | ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Марафон
детальніше
Австралія Роб де Кастелла (AUS) 2:10.03 Ефіопія Кебеде Балча (ETH) 2:10.27 НДР Вальдемар Цєрпінські (GDR) 2:10.37
Ходьба 20 кілометрів
детальніше
Мексика Ернесто Канто (MEX) 1:20.49 Чехословаччина Йозеф Прибилинець (TCH) 1:20.59 СРСР Євген Євсюков (URS) 1:21.08
Ходьба 50 кілометрів
детальніше
НДР Рональд Вайгель (GDR) 3:43.08 Іспанія Хосе Марін (ESP) 3:46.32 СРСР Сергій Юнг (URS) 3:49.03

Технічні дисципліни[ред. | ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Стрибки у висоту
детальніше
СРСР Геннадій Авдєєнко (URS) 2,32 США Тайк Пікок (USA) 2,32 КНР Чжу Цзяньхуа (CHN) 2,29
Стрибки з жердиною
детальніше
СРСР Сергій Бубка (URS) 5,70 СРСР Костянтин Волков (URS) 5,60 Болгарія Атанас Тарев (BGR) 5,60
Стрибки у довжину
детальніше
США Карл Льюїс (USA) 8,55 США Джейсон Граймс (USA) 8,29 США Майк Конлі (USA) 8,12
Потрійний стрибок
детальніше
Польща Здзислав Гоффманн (POL) 17,42 США Віллі Бенкс (USA) 17,18 Нігерія Аджаї Агбебаку (NGR) 17,18
Штовхання ядра
детальніше
Польща Едвард Саруль (POL) 21,39 НДР Ульф Тіммерманн (GDR) 21,16 Чехословаччина Ремігіюс Махура (TCH) 20,98
Метання диска
детальніше
Чехословаччина Імріх Бугар (TCH) 67,72 Куба Луїс Деліс (CUB) 67,36 Чехословаччина Гейза Валент (TCH) 66,08
Метання молота
детальніше
СРСР Сергій Литвинов (URS) 82,68 СРСР Юрій Сєдих (URS) 80,94 Польща Здзислав Квасний (POL) 79,42
Метання списа
детальніше
НДР Детлеф Міхел (GDR) 89,48 США Том Петранофф (USA) 85,60 СРСР Дайніс Кула (URS) 85,58

Багатоборство[ред. | ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Десятиборство
детальніше
Велика Британія Дейлі Томпсон (GBR) 8666 ФРН Юрген Гінгсен (FRG) 8561 ФРН Зігфрід Вентц (FRG) 8478

Жінки[ред. | ред. код]

Бігові дисципліни[ред. | ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
100 метрів
детальніше
НДР Марліс Ґер (GDR) 10,97 НДР Маріта Кох (GDR) 11,02 США Даян Вільямс (USA) 11,06
200 метрів
детальніше
НДР Маріта Кох (GDR) 22,13 Ямайка Мерлін Отті (JAM) 22,19 Велика Британія Кейті Кук (GBR) 22,37
400 метрів
детальніше
Чехословаччина Ярміла Кратохвілова (TCH) 47,99 WR Чехословаччина Татьяна Коцембова (TCH) 48,59 СРСР Марія Пінігіна (URS) 49,19
800 метрів
детальніше
Чехословаччина Ярміла Кратохвілова (TCH) 1.54,68 СРСР Любов Гуріна (URS) 1.56,11 СРСР Катерина Подкопаєва (URS) 1.57,58
1500 метрів
детальніше
США Мері Декер (USA) 4.00,90 СРСР Заміра Зайцева (URS) 4.01,19 СРСР Катерина Подкопаєва (URS) 4.02,25
3000 метрів
детальніше
США Мері Декер (USA) 8.34,62 ФРН Брігітте Краус (FRG) 8.35,11 СРСР Тетяна Казанкіна (URS) 8.35,13
100 метрів з бар'єрами
детальніше
НДР Беттіне Ян (GDR) 12,35 НДР Керстін Кнабе (GDR) 12,42 Болгарія Гінка Загорчева (BGR) 12,62
400 метрів з бар'єрами
детальніше
СРСР Катерина Фесенко (URS) 54,14 СРСР Анна Амбразене (URS) 54,15 НДР Еллен Фідлер (GDR) 54,55
4×100 метрів
детальніше
Flag of East Germany.svg НДР
Зільке Гладіш
Маріта Кох
Інґрід Ауерсвальд
Марліс Ґер
41,76 Велика Британія Велика Британія
Джоан Баптіст
Кейті Кук
Беверлі Коллендер
Ширлі Томас
42,71 Ямайка Ямайка
Леліт Ходжес
Жаклін П'юзі
Джульєт Катберт
Мерлін Отті
42,73
4×400 метрів
детальніше
Flag of East Germany.svg НДР
Керстін Вальтер
Сабіне Буш
Маріта Кох
Дагмар Рюбзам
Ундіне Бремер (забіг)
Еллен Фідлер (забіг)
3.19,73 Чехословаччина Чехословаччина
Татьяна Коцембова
Мілена Матейковічова
Зузана Моравчикова
Ярміла Кратохвілова
3.20,32 СРСР СРСР
Олена Корбан
Марина Іванова
Ірина Баскакова
Марія Пінігіна
3.21,16

Шосейні дисципліни[ред. | ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Марафон
детальніше
Норвегія Грете Вайтц (NOR) 2:28.09 США Меріенн Дікерсон (USA) 2:31.09 СРСР Раїса Смехнова (URS) 2:31.13

Технічні дисципліни[ред. | ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Стрибки у висоту
детальніше
СРСР Тамара Бикова (URS) 2,01 ФРН Ульріке Мейфарт (FRG) 1,99 СРСР Луїз Ріттер (URS) 1,95
Стрибки у довжину
детальніше
НДР Гайке Дауте (GDR) 7,27 Румунія Анішоара Кушмір (ROU) 7,15 США Керол Льюїс (USA) 7,04
Штовхання ядра
детальніше
Чехословаччина Гелена Фібінгерова (TCH) 21,05 НДР Гельма Кноршайдт (GDR) 20,70 НДР Ілона Слюп'янек (GDR) 20,56
Метання диска
детальніше
НДР Мартіна Опітц (GDR) 68,94 СРСР Галина Мурашова (URS) 67,44 Болгарія Марія Петкова (BGR) 66,44
Метання списа
детальніше
Фінляндія Тііна Ліллак (FIN) 70,82 Велика Британія Фатіма Вітбред (GBR) 69,14 Греція Анна Верулі (GRC) 65,72

Багатоборство[ред. | ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
Семиборство
детальніше
НДР Рамона Нойберт (GDR) 6714 НДР Сабіне Петц (GDR) 6662 НДР Анке Фатер (GDR) 6532

Медальний залік[ред. | ред. код]

 Місце  Країна Золото Срібло Бронза Загалом
1 Flag of East Germany.svg НДР 10 7 5 22
2 Flag of the United States.svg США 8 9 7 24
3 СРСР СРСР 6 6 11 23
4 Чехословаччина Чехословаччина 4 3 2 9
5 Flag of Germany.svg ФРН 2 5 1 8
6 Велика Британія Велика Британія 2 2 3 7
7 Польща Польща 2 1 1 7
8 Фінляндія Фінляндія 1 1 1 3
Італія Італія 1 1 1 3
Ямайка Ямайка 1 1 1 3
11 Австралія Австралія 1 0 0 1
Ірландія Ірландія 1 0 0 1
Мексика Мексика 1 0 0 1
Норвегія Норвегія 1 0 0 1
15 Куба Куба 0 1 0 1
Ефіопія Ефіопія 0 1 0 1
Нідерланди Нідерланди 0 1 0 1
Румунія Румунія 0 1 0 1
Іспанія Іспанія 0 1 0 1
20 Болгарія Болгарія 0 0 3 3
21 Бразилія Бразилія 0 0 1 1
Flag of the People's Republic of China.svg КНР 0 0 1 1
Греція Греція 0 0 1 1
Марокко Марокко 0 0 1 1
Нігерія Нігерія 0 0 1 1

Джерела[ред. | ред. код]