Чилійський маторраль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Чилійський Маторраль)
Jump to navigation Jump to search
Чилійський маторраль
Jubaea chilensis (scott.zona) 001.jpg
Панорама Чилійського маторраля у Серро-Ла-Кампана
Екозона Неотропіки
Біом Субтропічний ліс
Типи клімату середземноморський клімат
Межі Тихий океан - Анди, 32º - 37º пд. ш.
Країни Чилі

Чилійський маторраль — тип екорегіону середземноморські ліси і чагарники, частина неотропічної екозони, на західному узбережжі Південної Америки, переважно у Центральному Чилі.

Маторраль має помірний середземноморський клімат, з дощовою зимою і сухим літом. Це один з п'яти в світі регіонів зі середземноморським кліматом, що розташовані в середніх широтах на західному узбережжі континенту. Середземномор'я, Каліфорнійський чапараль і ліси екорегіон у Каліфорнії і Нижній Каліфорнії, Капська провінція в Південній Африці і південно-західна частина Австралії — інші регіони зі середземноморським кліматом.

Розташування[ред.ред. код]

Маторраль займає Центральне Чилі між 32º і 37º південної широти. Тихий океан лежить на заході, Чилійський прибережний хребет прямує паралельно узбережжю. Центральна долина Чилі розташована між Чилійським прибережним хребтом і горами Анди, що межує з екорегіоном маторраль на сході. На півночі знаходиться вельми суха пустеля Атакама, що відокремлює маторраль від тропічних лісів північної частини Південної Америки. Напівпустельний регіон, відомий як Норте-Чико («трохи на північ») лежить між 28º і 32º південної широти, і є перехідною зоною між пустелею Атакама і маторралем. На південь лежить прохолодніші і вологіші екорегіон Вальдівійські помірні дощові ліси, що включає в себе велику частину Південноамериканських помірних дощових лісів.

Флора і фауна[ред.ред. код]

Існують чотири основні типи екосистем Чилійського маторраля.

  • Прибережний маторраль простягнувся від Ла-Серена на півночі до Вальпараїсо на півдні, розташовано у низинних районах і представлено Bahia ambrosioides, Adesmia microphylla і Fuchsia lycioides. Прибережний маторраль схожий на гариги Середземномор'я і м'який чапараль південної Каліфорнії.
  • Маторраль — деревно-чагарникові спільноти рослин, що складаються з склерофітні чагарників і невеликих дерев, кактусів і бромелієвих. Типові види є Lithraea venenosa, Quillaja saponaria, Echinopsis chiloensis, і Puya. Маторраль схожий на Каліфорнійський чапараль і маки Середземномор'я.
  • Еспиналь — співтовариство саваної рослинності, що має у своєму складі також гаї з Acacia caven й Prosopis chilensis, з підліском з однорічних трав інтродукованих з басейну Середземномор'я у 16 столітті. Велика частина що було раніше Еспіналь маторраль, деградувало протягом століть інтенсивного випасу овець, кіз і великої рогатої худоби.
  • Склерофітні ліси — займали колись великі терени, але наразі існують на невеликих ділянках Берегового хребта і передгір'їв Анд. Склерофітні ліси і рідколісся складаються переважно з вічнозелених дерев, в тому числі Cryptocarya alba, Peumus boldus, Maytenus boaria і Jubaea chilensis.

Близько 95% видів рослин є ендеміками Чилі, в тому числі Gomortega keule, Pitavia punctata, Nothofagus alessandrii, і Jubaea chilensis.

Посилання[ред.ред. код]