Чорнобильське сталкерство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чорно́бильське «ста́лкерство» — вид екстремального туризму, пов'язаного з проникненням на територію Чорнобильської зони відчуження.

Мета[ред. | ред. код]

Мета — відвідини покинутих людиною міст та сіл зони відчуження, закинутих підприємств, військових об'єктів, могильників радіоактивної техніки, що використовувалась при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Головним здобутком сталкерів є відвідини покинутого міста Прип'ять.

Історія[ред. | ред. код]

Чорнобильське сталкерство розпочало свій розвиток на початку 2001-го.

Наймасовішим це явище стало після виходу серії відеоігор S.T.A.L.K.E.R..

Збільшення кількості проникнень на територію зони відчуження цивільними призвело до значного посилення адміністративної відповідальності за правопорушення. Було прийнято спеціальну статтю в Кримінальний кодекс України. У зв'язку з появою такого виду туризму в зоні відчуження здійснюється патрулювання на конях.

Чорнобильське сталкерство є привабливим для молодих людей віком від 18 до 30 років. Формат проникнення є як одиночним, так і груповим (3-5 чоловік у групі). Тривалість сталкерського походу становить від 1 до 10 днів. В спорядження сталкерів входять респіратори і дозиметри.

Дозові навантаження на організм сталкерів за час пересування зоною відчуження становить від 0,03 до 0,2 мЗв.

За даними правоохоронних органів, щорічно фіксується близько 300 проникнень на територію Чорнобильської зони відчуження.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]