Шербер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шербер (нім. Ansiedescherbe f) - у гірничій справі: плавильна посудина з глини, яка використовувалася у пробірному аналізі. Невеликий тигель.

Наводимо уривок з праці Георга Агріколи De Re Metallica (1556 р.), який саме присвячений опису шербера і його застосування:

Шербери і трикутні тиглі також не завжди виготовляються горшечниками, а робляться і самими гірниками. Їх виготовляють з жирної і густої глини середньої твердості. З глиною змішують розтерті в порошок старі черепки таких же тиглів або обпаленої цегли. З перемішаної таким чином з цими порошками глини формують товкачем тиглі і потім висушують їх. Ці тиглі також чим старіші, тим кращі..

Джерела[ред. | ред. код]

  • Словник іншомовних слів: тлумачення, словотворення та слововживання, За редакцією. С. Я. Єрмоленка. «Фоліо», Харків — 2006. ISBN 966-03-3173-8
  • Сучасний словник іншомовних слів: близько 20 тис. слів і словосполучень / НАН України. Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні. Уклад. О. І. Скопненко, Т. В. Цимбалюк. — Київ : «Довіра», 2006. — 789 с. — ISBN 966-507-109-4