Рукавичка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шкіряні рукавички
Жіночі довгі вечірні рукавиці
Гумова рукавичка (хірургічна)
Для роботи в відкритому космосі.

Рукави́чка (також пальчатка[1])— вид одягу для рук, на відміну від рукавиць — з відділеннями для кожного пальця. Виготовляються з шкіри, гуми, тканини.

Історія[ред.ред. код]

Рукавички існували ще в Давньому Єгипті, де вони були символом високого чину. Самі древні рукавички були виявлені археологами в гробниці єгипетського фараона Тутанхамона. Спочатку їх робили без чохлів для пальців, і вони використовувалися для захисту рук під час їжі, а також при стрілянні з лука.

Роль рукавичок була також символічна, вони виконували певну соціальну функцію. У Середньовіччі рукавички, разом з аметистовим перстнем і особливою палицею вручали людині, призначеній на посаду єпископа, як знак його влади. Пані дарили кавалерам рукавички на знак любові; такий дарунок було прийнято прикріплювати до головного убору, воїнам вручали рукавички при присвяченні в лицарі. Загальновідомо, що рукавички використовували для виклику на поєдинок (дуель) (досі вираження «кинути кому-небудь рукавичку» існує в багатьох європейських мовах). В той же час вітатися з ким-небудь, не знявши рукавички, вважалося непристойним. У церкві теж належало знімати рукавички (таке правило зберігається в католицьких храмах і зараз). У XII столітті спочатку в Італії, а потім у Франції виникли цехи ремісників-рукавичників, чиє ремесло стало вельми почесним, а рукавички — предметом розкоші. У 16 столітті рукавичка подовжується до ліктя, і вперше в 1566 році в таких рукавичках з'являється англійська королева Єлизавета I на прийомі в Оксфорді.

Різновид рукавичок[ред.ред. код]

  • Класичні рукавички
  • Довгі вечірні рукавички (жіночі)

Рукавички західних дам для офіційного і напівофіційного зносу випускаються в трьох розмірах: зап'ясті, ліктя, і оперу або повної довжини (за лікоть, досягнувши до біцепса). Деякі жінки носять рукавички як частину «шикарного» вбрання. Довгі білі рукавички є загальними аксесуарами для дівчаток-підлітків, які відвідують офіційні заходи.

  • Хірургічні

Хірургічні рукавички зроблені з гуми. Її основною метою є захист рук при виконанні завдань, пов'язаних з хімічними речовинами. Гумові рукавички носять під час миття, щоб захистити руки від миючих засобів і вони дозволяють використовувати більш гарячу воду. Фахівці в галузі охорони здоров'я використовують хірургічні рукавички при виконанні хірургічних операцій.

Посилання[ред.ред. код]