Маха-Шиваратрі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Шиваратрі)
Перейти до: навігація, пошук
Маха-Шиваратрі
Маха-Шиваратрі

Підношення в одному з храмів
Ким святкується Індуси, особливо шайвісти
Тип індуїстський
Дата Лютий / березень
Традиції Піст, пуджа

Маха-Шиваратрі або Маха-Шивратрі («велика ніч Шиви») — індуїстський фестиваль, що проводиться щороку на 13 ніч / 14 день зменшення місяцю місяцю Мааґха або Пхалунґа за індуїстським календарем (остання ніч перед новим місяцем). Під час фестивалю Шиві підносяться дари у вигляді листя баеля і ганджі, святкування тривають усю ніч. Також на свято проводяться сеанси йоги і медитації.

У 14 день Чатурдаші Крішна - Пакша темної половини місяця Мага святкується Велика Ніч Господа Шиви - Маха Шиваратрі ( Maha Shivaratri ) . Індуїстські писання, зокрема, Сканда - Пурана, описують чотири види Шиваратрі : Перший - Нітйа Шиваратрі (щоденний Шиваратрі - щоночі ) . Другий - Маса Шиваратрі ( щомісячний Шиваратрі ), який дотримується в чотирнадцятий місячний день ( Чатурдаші ) спадною Місяця ( Крішна - Пакши ) . Третій - Магха - Пратхам - Аді Шиваратрі, який дотримується протягом перших тринадцяти місячних днів місяця Мага . Четвертий - Маха Шиваратрі, який дотримується в чотирнадцятий місячний день ( Чатурдаші ) спадною Місяця ( Крішна - Пакши ) місяця на Мага . У ніч цього Чатурдаші Шива шанується в протягом всієї ночі.

У цю ніч, згідно переказу, Господь Шива почав тандава - танець первинного творіння, збереження і ... руйнування. Йогіни і тантрики шанують Бога в Його двох основних проявах: як Шиву - Батька Миру, і як Шакті - Матір Світу . У своїй сутності Шива і Шакті являють собою єдине начало. Це не два бога - це Єдиний Господь, це Бог і Його Сила . Віддані Шиві звертаються до нього протягом всієї ночі Шиваратрі, здійснюючи Абішек, повторюючи мантри і виконуючи інші ритуали. На Шиваратрі зазвичай проводиться чотири пуджі, присвячених різним аспектам і проявам Шиви, щоб охопити різні методи і настрої поклоніння, як ведичні, так і тантрические . Крім того, таке шанування символізує різні етапи духовного зростання, переходи з однієї ачарьев в іншу на єдиному шляху Шива - реалізації .

У різних областях Індії обряди дещо відрізняються . Особливо Маха Шиваратрі святкується в Варанасі ( Каші ) - священному місті Господа Шиви і в Кашмірі - області, де шанування Шиви було особливо сильно розвинене. У 9 столітті Кашмірський святий поет Утпалдева, описуючи Шиваратрі, написав: «Коли одночасно встановлюються Сонце, Місяць і всі зірки, приходить сяюча ніч Шиви, що поширює власне сяйво ». Кашмірські Пандіта зазвичай святкували Шиваратрі протягом 23 днів. Спочатку шість днів були присвячені очищенню дому та купівлі предметів для Пуджі . Потім 2-3 дні проводилися в благочестивих молитвах. Один день був призначений для дарування подарунків. Два дні шанувалися Бхаірава . Один день був призначений для шанування Шиви. Наступного дня найстарший чоловік у сім'ї робив подарунки всім членам родини. Потім день шанування Шиви. Наступного дня лунав прасад з волоських горіхів і рисових пирогів.

У минулому свято часто тривало до Аштамі ( 8 -го місячного дня ) . Останній день також відзначає кінець зими і святкується спалюванням Кангрі . Була велика радість і веселощі навколо . Люди одягали нову і найкращу одяг, і сім'ї сиділи разом і насолоджувалися грою з морськими раковинами .

Дивись також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]