Понгал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Індуїзм
Om symbol.svgПустий ієрогліф.pngHinduSwastika.svg
 
Категорія КатегоріяPortal Портал

Понгал - Фестиваль врожаю ( Pongal ) святкується в січні після дня зимового сонцевороту.

Зміст свята[ред. | ред. код]

Дата Понгалу визначена на основі сонячного календаря , тому вона незмінна з року в рік. Дні Понгалу надзвичайно сприятливі для індусів і астрономічно важливі - щорічно приблизно 14 січня сонце починає свою шестимісячну подорож на північ ( Uttarayana ) , переходячи в сузір'я Козерога (сидеричне). Це небесна подія і святкується в Південній Індії під назвою Понгал . Фестиваль проходить в дні цвітіння полів , тому Понгал і вважається , особливо в селянських громадах , святкуванням процвітання , благополуччя і гарного врожаю. У це свято готують рис першого врожаю після довгої і суворої зими. Слово « Понгал » ( Pongal ) означає «страва солодкого рису » , яке готується на честь свята . Під час фестивалю селяни також висловлюють свою подяку Богу Сонця і корові за отримання хорошого врожаю. Це дуже важливе свято для всіх індусів. Згідно міфології , в цей день боги приходять на землю після шести місяців довгої ночі . Фестиваль Понгал є одним з головних фестивалів Південної Індії , в Північній і Центральній Індії свято проходить під назвою Макар Санкранті ( Makar Sankranti ) . Свято триває чотири дні.

У перший день , званий фестиваль Боги ( Bhogi Festival ) , святкування обмежується межами сімейного вогнища.

Другий ( головний ) день іменується Сурья Понгал ( Surya Pongal ) на честь Бога Сонця. У цей день сонцю подносятся різні страви з рису . Жінки прикрашають центри внутрішніх двориків своїх будинків красивими візерунками , зробленими з рисового борошна та червоної глини .

Третій день - Маат Понгал ( Maatu Pongal ) , або Понгал худоби. Домашню худобу чистять і миють , роги тварин полірують , розфарбовують і прикрашають . Її також очікує підсолоджене питво з рису - « Понгал ». Іноді в цей день влаштовують ігри з биками. До рогу бика прив'язують мішечок з грошима , і юнаки намагаються зняти його у бика на бігу.

Четвертий день - Канума Понгал ( Kanum Pongal ) . Святкування закінчуються в сімейному колі , з родичами. Всі обмінюються привітаннями з родичами і друзями. Розглядаючи це свято як початок сезону врожаю , кожен сподівається , що він принесе родючість , успіх, щастя і веселощі.

Дивись також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]