Штепан Рак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Штепан Рак
Štěpán Rak
Зображення
Основна інформація
Дата народження 8 серпня 1945(1945-08-08) (72 роки)
Місце народження СРСР Хуст, Закарпатська область, УРСР
Країна Чехія Чехія
Професія музикант
композитор
www.stepanrak.cz
Файли у Вікісховищі?

Степан Рак (чеськ. Štěpán Rak; нар. 8 серпня 1945, Хуст, Україна) - чеський класичний гітарист, композитор Композиторі педагог Учительчесько-українського походження.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в місті Хуст на Закарпатті, в дитинстві був залишений батьками і підібраний радянськими військами, що йшли на Прагу, де його усиновила сім'я Рак. Навчався теорії музики та грі на гітарі у Празькій консерваторії в 1965-1970 роках, потім композиції в Празької Академії музики. З 1975 по 1980 викладав у консерваторії міста Ювяскюля Ювяскюля(ФінляндіяФінляндія). Після оксамитової революції 1989 року Рак отримав світову популярність як концертуючий гітарист і хороший композитор. В даний час веде активну концертну, педагогічну (у Празькій консерваторії) і композиторську діяльність, виступає в різних країнах, в 2002 році відвідав Москву.
Він також був членом журі на різних міжнародних музичних конкурсах.

Родичі[ред.ред. код]

Робота[ред.ред. код]

На концерті Вівата Коменського, Подєбради 2010

Творчість[ред.ред. код]

Стиль творів Рака заснований на романтичних, нео-ренесансних і фольклорних традиціях, але композитор також використовує всілякі нові технічні прийоми (так, при виконанні твору «Голосу безодні» потрібно притискати струни чайною ложкою). Менш відомі симфонічні та камерні твори композитора, в тому числі п'єса «Хіросіма» для симфонічного оркестру (1973). Виконавську манеру Рака відрізняють блискуча техніка та харизма.

Літературна та публікаційна діяльність[ред.ред. код]

  • Гітара, моя любов - разом з Ярославою Урбановою - EMINENT 2003

Посилання[ред.ред. код]