Юґа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм»

Юґа (деванагарі: युग) — назва епохи або ери в рамках концепції чотирьох епох в індійській філосософії.

Загальний зміст[ред. | ред. код]

В трактаті «Джйотіш Веданга» югою називають період 5 років, обумовлений періодом руху Сонця і Місяця, що відповідає римському люструм, періоду приблизного сходження років сонячних і місячних.

Одиниці часу більше, ніж на рік, називаються юги . Слово юги, була отримана з йоги і йоги з самйога або союзу небесних тіл . Так можна знайти походження кожної одиниці юги до певного поєднання небесних тіл в небі. В індійській астрономії є починаючи від малої 5 -річної юги до величезної Mahāyuga з 4320000 років. Кожні 5 років, з'єднання Сонця і Місяця відбувається в астеризмі Дханішта в зодіакальному знаку Макара (Козеріг) . Сонце входить у Макара, у місяці Magha . Тому з'єднання повторюється кожні 5 років в день нового місяця в місяць Магха і що є основою підрахунку 5 річ. юги. Vedānga Jyotisa надає спеціальні назви для цих п'яти років, і вони Самватсара, Parivatsara, Idāvatsara, Anuvatsara і Idvatvatsara [ В. С. : 26 / 45 , 30 / 16 ; ТБ : 1/4/10 ; 111/4/1-4) .

Планета Vŗhaspati (Юпітер) займає 1 рік, щоб покрити знак зодіаку і, отже, займає 12 років, щоб завершити свою подорож через всі 12 знаків зодіаку. Це є основою для підрахунку 12 річ. юги і так як це відбувається від руху Vŗhaspati, його часто називають Бріхаспаті — юга . Було б доречно згадати тут, що Кумбха -Мела проводиться при Vŗhaspati входить в будинок Кумбха (Aquarious) і, отже, фестиваль повторюється кожні 12 років.

Тому з'єднання Сонця і Місяця у Дханішті, в той час як Vŗhaspati (Юпітер) в Макара (Козеріг), відбувається кожні 60 років, і що є основою для підрахунку 60 річ. юги . Індуїстські писання надати окремі імена для всіх шістдесяти років 60 -річ. юги . рідкісний випадок, коли Сонце, Місяць і Vŗhaspati (Юпітер) зустрічаються Дханішти повторює з інтервалом в 865 мільйонів років. Таке з'єднання відбувається п'ять разів на Кальпу.

Чотири юги[ред. | ред. код]

В індійській космології існує чотири ери: Сатья-юґа (Кріта-юґа), Двапара-юґа, Трета-юґа, і Калі-юґа. За індійською космологією життя у Всесвіті створюється і зникає з періодом від 4,1 до 8,2 млрд років, які складають одну добу для Брахми. Цикли повторюються як пори року.

Сатья-юґа — епоха правди, коли боги безпосередньо правлять людством, кожна праця близька до ідеалу і у світі править властива людям внутрішня доброта. Сатья-юґа триває 1728 тисяч земних років. Бик дхарми стоїть в цю епоху на чотирьох ногах.

Трета-юґа — епоха, в якій бик дхарми стоїть на трьох ногах. В цю епоху відбуваєть п'ята, шоста та сьома реінкарнація Вішну. Триває 1296 тисяч років.

Двапара-юґа — епоха, в якій бик дхарми стоїть на двох ногах. Вона кінчається, коли бог Крішна повертається до свого вічного притулку Вайкунтхи. Триває 864 тисяч років.

Калі-юґа — теперішня епоха занепаду моралі, в якій у бика дхарми залишилася лише одна опора. Триває 432 тисяч років.

Всі чотири юги складають махаюгу або дівйа-югу — 4,32 млн земних років. Тривалість кожної юги:

  • Сатья-юга (Крита-юга): 4800 років (вчетверо довше Калі-юги)
  • Трета-юга: 3600 років (втроє довше Калі-юги
  • Двапара-юга: 2400 років (вдвічі довше Калі-юги)
  • Калі-юга: 1200 років девів.
  • Махаюга (чатурюга) 12000 років девів (дева ватсара).

71 чатурюга складає 1 манвантару, період життя Ману.

Дев'ятий день світлої половини місяця карттіка відомий як перший день кріта йуги.

Третій день світлої половини місяця вайшакха іменується першим днем Трета йуги. Молодик в місяці Магха відомо вченим, як перший день Двапара йуги.

Тринадцятий день темної половини місяця бхадрапада відомий як перший день калійуги. Ці дні вважаються сприятливими для піднесення дарів.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]