Аюрведа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм» Hindu swastika

Аюрведа (деванагарі: आयुर्वेद — «наука життя») — система традиційної медицини, що походить з Південної Азії[1] та зараз практикується і в інших районах світу в якості альтернативної медицини[2]. Назва течії походить від слів āyus IAST — «життя» і veda IAST — «знання» санскритом[3]. Система розвинулася з часом та залишається популярною в Південній Азії[1][4].

Бог Аюрведи Дханвантарі

Аюрведа містить багато елементів, описаних у всіх чотирьох Ведах. Найраніші описи системи в літературі з'явилися протягом Ведичного періоду[2][2], зокрема в таких впливових текстах з медицини як Сушрута-Самхіта і Чарака-Самхіта[2]. У цій системі важливе місце посідає профілактика хвороб, у тому числі опис «здорового» способу життя та наближення до природи.

У Західному світі Аюрведа відносно популярна, як система альтернативної медицини, а певні її методи, такі як використання певних трав, масаж і йога, використовуються окремо, хоча ці методи і не унікальні до цієї системи[5].

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. а б Chopra, A.S. (2003) in «Ayurveda», Medicine Across Cultures, edited by Selin, Helaine & Shapiro, H. 75-83. Kluwer Academic Publishers. United States of America: ISBN 1-4020-1166-0.
  2. а б в г Department of Ayurveda, Yoga & Naturopathy, Unani, Siddha and Homoeopathy. Ministry of Health & Family Welfare (Government of India).
  3. Maharishi Mahesh Yogi on the Bhagavad-Gita, a New Translation and Commentary, Chapter 1-6. Penguin Books, 1969, p 262 (v 7)
  4. Sharma, H. M. & Bodeker, Gerard C. in Alternative Medicine (1997) (medical system). Encyclopedia Britannica 2008.
  5. A Closer Look at Ayurvedic Medicine. NIH: Focus on Complementary and Alternative Medicine, Volume XII, Number 4: Fall 2005/Winter 2006. National Center for Complementary and Alternative Medicine, National Institutes of Health.