Перейти до вмісту

Дохід

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Дохі́д (англ. income) — 1. Гроші або матеріальні цінності, одержувані державою, юридичною та фізичною особою внаслідок будь-якої діяльності (виробничої, комерційної, посередницької і т. ін.)[1] за певний період часу.

2. Прирощення вартості підприємства за рахунок продажу товарів і послуг.

Дохід — це очікувана властивість об'єкта, яка є мотивом створення, виробництва, володіння, використання цього об'єкта. У побутовому використанні цей термін перекликається із терміном «оцінка», який у фінансах означає процес визначення ціни фінансового контракту. Фінансові контракти — це документи, які містять документальне чи електронне підтвердження боргового зобов'язання, права власності на акції, гарантії.

3. Для цілей бухгалтерського обліку доходами є збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов'язань, які призводять до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників).[2]

4. Це певна сума грошей, яку отримує фірма внаслідок продажу товарів і послуг.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Дохід // Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / уклад. і гол. ред. В. Т. Бусел. — 5-те вид. — К. ; Ірпінь : Перун, 2005. — ISBN 966-569-013-2.
  2. "НАЦІОНАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ (СТАНДАРТ) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»" Наказ Міністерства фінансів України 07.02.2013 № 73. Архів оригіналу за 7 травня 2020. Процитовано 18 травня 2020.

Посилання

[ред. | ред. код]