Калузький машинобудівний завод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Калугапутьмаш
рос. АО Калужский завод путевых машин и гидроприводов
ТипВідкрите акціонерне товариство
Організаційно-правова форма господарюванняакціонерне товариство
ГалузьТранспортне машинобудування
ISINRU000A0JNMW7
Засновано1874 рік
Штаб-квартираРосія, Калуга
Територія діяльностіЄвразія
ПродукціяКолійні машини
Операційний прибуток (EBIT)1,7 млрд руб. (2013 рік)
Чистий прибуток133 млн руб. (2013 рік)
www.kalugaputmash.ru
CMNS: Калузький машинобудівний завод у Вікісховищі

Калу́зький завод колійних машин і гідроприводів (рос. Калугапутьмаш) — машинобудівне підприємство, розташоване в місті Калуга, випускає промислові тепловози, колійні машини, гідропередачі.

Історія заводу

Завод заснований в 1874 році як головні Калузькі залізничні майстерні Ряжсько-Вяземської залізниці. З 1929 року завод отримує назву Калузький паровозовагоноремонтний і автодрезинобудівний завод. В 1931 отримує назву Калузький машинобудівний завод.

У 30-ті роки XX століття завод виготовляв мотодрезини і автомотриси для залізниць, мотовози для промислових підприємств, парові котки для укладання автодоріг, пересувні компресорні станції та електростанції.

В 1933 завод будує перший в СРСР маневровий тепловоз серії АА.

Під час Великої Вітчизняної війни завод евакуювали в Красноярськ. Відразу після звільнення Калуги, в серпні 1942 року на заводі поновлюється виробництво . У роки війни завод виробляє: дезінфекційні камери, копри для забивання паль з дизель-молотами, газогенератори, рейкові і паровозні домкрати, парові кран и на залізничному ходу.

В 1950-ті роки XX століття завод виробляє самохідні підбивно -рихтувальні машини, колієукладачі, мотовози-електростанції, вузькоколійний тепловоз ТУ2, промисловий тепловоз ТГК, розпочато випуск гідромеханічних передач. В 1960-ті розпочато виробництво турботрансформаторів для бурових установок.

В 1984 році почав поставки на завод «Škoda Holding» до Чехословаччини гідропередач для АЧ2[1].

У грудні 2013 завершилися переговори про продаж 96,61 % акцій підприємства групі «Сінара».[2].

Продукція заводу

Примітки

  1. Раков В. А. Локомотивы и моторвагонный подвижной состав железных дорог Советского Союза (1976—1985 гг). — М.: Транспорт, 1990. — 238 с ил. 147, табл. 4, библиогра. 342 назв
  2. Владимир Штанов. «Синара» купит у НПФ «Благосостояние» контрольный пакет «Калугапутьмаша» // www.vedomosti.ru, 18 декабря 2013

Джерела