Хресто-Воздвиженський храм (Сєвєродонецьк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:02, 12 травня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta14))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Свято-Хресто-Воздвиженський храм
Хресто-Воздвиженський храм (Сєвєродонецьк)
48°55′28″ пн. ш. 38°29′37″ сх. д. / 48.9245833° пн. ш. 38.4937111° сх. д. / 48.9245833; 38.4937111Координати: 48°55′28″ пн. ш. 38°29′37″ сх. д. / 48.9245833° пн. ш. 38.4937111° сх. д. / 48.9245833; 38.4937111
Тип споруди церква
Розташування Україна, м. Сєвєродонецьк
Початок будівництва 1998
Кінець будівництва 2000
Належність Українська православна церква (Московський патріархат)
Єпархія Сєвєродонецька єпархія УПЦ
Адреса Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, 1
Оригінальна назва Хресто-Воздвиженський храм
Епонім Воздвиження Хреста Господнього
Хресто-Воздвиженський храм (Сєвєродонецьк). Карта розташування: Україна
Хресто-Воздвиженський храм (Сєвєродонецьк)
Хресто-Воздвиженський храм (Сєвєродонецьк) (Україна)
Мапа
CMNS: Хресто-Воздвиженський храм у Вікісховищі

Свято-Хресто-Воздвиженський храм у місті Сєвєродонецьк, Луганської області — храм Сєвєродонецької єпархії Української православної церкви московського патріархату. Це перша типова церковна споруда у Сєвєродонецьку.

Часто храмовий комплекс відвідують почесні гості міста Сєвєродонецька. Тричі (у 2001 (грудень), 2005 ( жовтень) і 2006 роках) у храмі перебував митрополит Київський і всієї Русі Володимир.

Історія

Камінь з Голгофи

Історія храму починається 19 січня 1996 року, коли перший раз була відслужена служба в пристосованому під церкву приміщенні. А 1 листопада 1996 року з Свято-Миколаївського собору міста Алчевська хресним ходом сюди була доставлена ​​перша святиня — ікона Божої Матері «Прикликання загиблих». Згодом на честь цієї ікони був освячений перший храм.

Перша в Сєвєродонецьку типова церковна споруда, каплиця на честь перенесення мощей святителя Миколая, Мир-Лікійського чудотворця, була побудована теж тут, на території храмового комплексу. Прикрасила її старовинна ікона святителя Миколая, передана в дар протоієреєм Олександром Глущенко, благочинним Михайлівського округу.

28 липня 1998 був відслужений молебень, на якому був присутній тодішній міський голова Грицишин В.О. Після цього був закладений перший камінь у фундамент Свято-Хресто-Воздвиженського храму, який 3 листопада 2000 року був освячений архієпископом (нині митрополит) Луганським і Старобільським Іоаникієм. В цей же час у спеціально побудований склеп з околиці села Новоастрахань були перенесені останки невинно убієнних протоієрея Григорія та слуг Василя, Івана, Матвія, Назарія, Микити, Миколи.

На честь 2000-річчя Різдва Христового був споруджений грот, що символізує вертеп, в якому народився Спаситель. На вході в храмовий комплекс розташоване цілюще джерело, освячене на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело».

Зараз ведеться будівництво підземного храму на честь Антонія і Феодосія Печерських.

Опис

Місток на території храму

На території храмового комплексу знаходиться святині: частка Древа Животворящого Хреста Господня, подарована ченцями грецького монастиря Самгата, камінь з Голгофи — місця страти Ісуса Христа, камені з Гетсиманського саду, гори Фавор, землі Магдала, гори пророка Іллі, Йордану, монастиря Герасима Йорданського, Оливної гори, Капернаума, гори Блаженств, від стін Старого міста (Єрусалима), частка каменю, на якому тисячу днів і ночей молився преподобний Серафим Саровський.

На церковному подвір'ї встановлено старовинний дзвін, відлитий в 1812 році в Ростові-на-Дону, а хресту з цільної брили пісковику, встановленому неподалік, не менше 300 років. Спеціально для молодих була збудована альтанка сімейного благополуччя, на вершині якої знаходиться гніздо лелек.

При храмі працює бібліотека і недільна школа, дитячий оздоровчий табір "отрочат".

Музей-ризниця

Особливе надбання храмового комплексу - музей-ризниця. Серед його експонатів хрест й ікони, які були у вогні, але зовсім не пошкодилися, оновилася ікона, земля з місця різдва Пресвятої Богородиці, що збільшується в обсязі, камінь з випаленим малюнком Неопалимої Купини, місцем зустрічі Мойсея з Господом, старовинні церковні облачення тощо.

Галерея

Див. також

Посилання