Шарлотта (принцеса Прусська)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:15, 9 вересня 2021, створена RarBot (обговорення | внесок) (Додав категорію: Категорія:Уродженці Потсдама)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шарлотта
нім. Charlotte von Preußen
Народилася24 липня 1860(1860-07-24)
Новий палац
Померла1 жовтня 1919(1919-10-01)[1][2] (59 років)
Баден-Баден, Веймарська республіка
·інфаркт міокарда
Похованнязамок Альтенштайнd
Країна Королівство Пруссія
Діяльністьаристократка
Знання мовнімецька
Титулпринцеса і герцогиня[d]
Конфесіялютеранство
РідГогенцоллерни
БатькоФрідріх III
МатиВікторія Саксен-Кобург-Готська
Брати, сестриСофія Пруська, Вікторія Прусська, Маргарита Прусська, Prince Sigismund of Prussiad, Prince Waldemar of Prussiad, Вільгельм II Гогенцоллерн і Генріх Прусський (1862-1929)
У шлюбі зБернхард III (герцог Саксен-Мейнінгенський)
ДітиPrincess Feodora of Saxe-Meiningend
Нагороди
орден Індійської корони Орден Луїзи Royal Order of Victoria and Albert

Шарлотта Прусська (нім. Charlotte von Preußen, 24 липня 1860, Потсдам — 1 жовтня 1919, Баден-Баден) — прусська принцеса, старша дочка короля Пруссії і імператора Німеччини Фрідріха III і британської принцеси Вікторії Саксен-Кобург-Готської. У заміжжі — остання герцогиня Саксен-Мейнінгенська.

Принцеса Шарлотта була важким дитиною і байдужою ученицею з важким характером. Відносини принцеси з вимогливою матір'ю були напруженими. У міру дорослішання Шарлотта проявляла схильність до поширення пліток і заподіяння неприємностей оточуючим. У віці шістнадцяти років Шарлотта остаточно відмовилася підкорятися батькам, а вже через два роки вийшла заміж за Саксен-Мейнінгенського принца Бернгарда; слабовільний чоловік не зміг вплинути на принцесу. Відома своєю ексцентричністю, Шарлотта насолоджувалася Берлінським суспільством, часто залишаючи свою єдину дитину, принцесу Феодору, під опікою членів сім'ї, через що згодом відносини з дочкою у принцеси були вельми напруженими.

У 1888 році брат Шарлотти, Вільгельм, успадкував німецький трон; соціальний вплив принцеси зрісл: протягом майже всього правління брата вона була відома своїми інтригами і проводила життя між нападами хвороби і легковажно-екстравагантними заняттями при дворі. У 1914 році чоловік Шарлотти успадкував Саксен-Мейнінгенське герцогство, однак втратив його за результатами Першої світової війни. У 1919 році в Баден-Бадені у Шарлотти стався серцевий напад, який призвів до смерті. Все життя принцеса скаржилася на погане самопочуття; більшість істориків сходяться на думці, що Шарлотта страждала порфирией — генетичним захворюванням, яке передалося і єдиної дочки принцеси.

Примітки