Десятерик Дмитро Валентинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 23:24, 27 листопада 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дмитро Валентинович Десятерик
Дмитро Десятерик. На «Книжковому Арсеналі» 2016 р. Фото - Дмитро Томашпольський
Народився17 січня 1964(1964-01-17) (60 років)
місто Дніпро
ГромадянствоУкраїна Україна
НаціональністьУкраїна Україна
Діяльністькінокритик, журналіст
Alma materКиївський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого
Знання мовукраїнська
ЧленствоЄвропейська кіноакадемія[1]

Дмитро Валентинович Десятерик (17 січня 1964, місто Дніпро) — український кіно- і театральний критик.

Журналістська діяльність

Народився у Дніпрі. Закінчив театральний факультет Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого (кафедра театрознавства). Кінокритик, журналіст, упорядник і автор більшості статей у книзі «Альтернативна культура. Енциклопедія» (Москва, «Ультракультура», 2005). Кілька прозових мініатюр опубліковані у збірнику «Дуже короткі тексти» (Москва, НЛО, 2000). Публікувався в «Мистецтві кіно», в журналі «НАШ», в українських і російських газетах.

Журналіст щоденної всеукраїнської газети «День». Автор численних інтерв'ю з кінорежисерами, акторами, художниками, літераторами, зокрема Матвієм Вайсбергом, Кірою Муратовою, Оленою Придуваловою, Олексієм Аполлоновим, Олексієм Белюсенко, Мирословам Слабошпицьким, Марією Гофштаттер, Лесею Ставицькою тощо.

У 2013 році був у складі журі 43-го Міжнародного кінофестивалю "Молодість".

Є членом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI)[2]. У серпні 2015 кандидатуру Десятерика схвалено для участі у журі ФІПРЕССІ 39 Монреальського кінофестивалю, отже він став першим українцем-членом журі в історії цього кінофестивалю[3]. За словами Дмитра Десятерика, свою роботу в журі він присвячує Олегу Сенцову та Олександру Кольченку[4].

Працював над створенням арт-енциклопедії «UKRAINE. THE BEST. Культурний простір від А до Я», до якої увійшли 123 діячи культури України. Ця енциклопедія завоювала звання «Найкраща книга року» 23-го «Форуму видавців» у 2016 році[5].

У 2015 році Дмитра Десятерика обрано членом «Українського Оскарівськго комітету»[6][7]

Нагороди

У 2020 році став лауреатом Премії ім. Джеймса Мейса.[8]

Примітки

  1. The Academy welcomes 462 new members — 2023.
  2. Dmytro Desiateryk. Film Critic, Ukraine. FIPRESCI.
  3. Перший українець в журі Монреальського кінофесту присвятив свою роботу Сенцову і Кольченку. «9 канал». Архів оригіналу за 4 вересня 2017. Процитовано 3 вересня 2017.
  4. «Монреаль: нерівно, нервово, актуально». Кореспондент «Дня» — про Монреальський кінофестиваль і свій досвід роботи на ньому як члена журі. «День».
  5. UKRAINE. THE BEST - найкраща книга року на Форумі видавців у Львові.
  6. МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ укладений між Національною спілкою кінематографістів України, Державним агентством України з питань кіно, Громадською організацією «Асоціація продюсерів України». Асоціація продюсерів України.
  7. Американська кіноакадемія підтвердила повноваження Українського Оскарівського комітету — Kinokolo, 12.08.2016
  8. Оглядач «Дня» став лауреатом премії імені Джеймса Мейса. detector.media (укр.). 26 листопада 2020. Процитовано 14 січня 2021.

Посилання