Братська могила

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 07:05, 11 травня 2020, створена MaryankoBot (обговорення | внесок) (→‎Галерея: виправлення посилання за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Запит «Масове захоронення» перенаправляє сюди; див. також могила.

Бра́тська моги́ламісце поховання двох чи групи людей, які загинули в один час під час бойових дій, масових репресій чи померли в один час від епідемій, голоду, хвороб, природних, соціальних, техногенних катастроф, у загальній могилі з загальним надгробком. У переважної більшості братських могил відсутні окремі могили й індивідуальні надгробки. Такі об’єкти мають власний номер і позначаються на картах. Дані про осіб, які поховані в братських могилах, як правило, невідомі. Поховання поділяються на цивільні й військові[1].

В Україні 28 тисяч братських могил[2].

Галерея

Братська могила «Скорботна мати»
Братська могила радянських воїнів (м. Кривий Ріг)

Див. також

Примітки

  1. Братська могила // Енциклопедичний словник символів культури України / За заг. ред. В. П. Коцура, О. І. Потапенка, В. В. Куйбіди. — 5-е вид. — Корсунь-Шевченківський: ФОП Гавришенко В.М., 2015. – С. 84–88. – 912 с.
  2. www.president.gov.ua Виступ Президента України Віктора Ющенка на церемонії військового перепоховання на Міжнародному кладовищі «Поле пам'яті» 08.05.2009[недоступне посилання з травня 2019]

Джерела

Посилання