Оберштурмбанфюрер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 22:27, 25 вересня 2020, створена Fridolin freudenfett (обговорення | внесок) ((GR) File renamed: File:OTL Ostubaf OF4 cam slv 1945.pngFile:OTL Ostubaf OF4 cam slv 1942-1945.png Criterion 2 (meaningless or ambiguous name) · This sign was valid from 1942 to 1945, not only in 1945)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
СС-Оберштурмбанфюрер Отто Скорцені

СС-Оберштурмбанфю́рер (нім. SS-Obersturmbannführer) — звання в СА (нім. Sturmabteilung) та СС (нім. Schutzstaffel) Відповідало званню підполковника.

19 травня 1933 року введено в структуру СС, як звання керівників територіальних підрозділів СС Штурмбанн (нім. SS Sturmbann).

Звання штурмбанфюрера введене в СА в 1921 році. З 1928 р. звання штурмбанфюрера вводиться також в структуру СС як звання керівників. Потім з 1933 р. використовувалося як звання заступників керівників територіальних підрозділів СС — штурмбанів (нім. SS Sturmbann). У Штурмбанн входили чотири невеликі підрозділи — штурми (нім. SS Sturme), приблизно рівних за чисельним складом армійській роті (від 54 до 180 чіл.), один медичний підрозділ, рівний за чисельністю армійському взводу (нім. Sanitaetsstaffel) і оркестр (нім. Spielmannzug). Чисельність штурмбанну доходила до 500—800 чоловік.

З 1936 року, після створення Ваффен-СС, відповідало званню підполковника (оберст-лейтенанта) Вермахту та посаді командира батальйону, заступника командира полку.

Знаки розрізнення СС Оберштурмбанфюрера Ваффен-СС
Молодше звання
Штурмбанфюрер
Оберштурмбаннфюрер
(Загальні СС, Ваффен-СС i СА)
Старше звання
Штандартенфюрер

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]