Сікоза Віктор Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:16, 4 грудня 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сікоза Віктор Олександрович
 Підполковник
Загальна інформація
Народження
Херсонська область
Alma Mater ОІСВ
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС  Військово-морські сили
Рід військ  Морська піхота
Формування
Війни / битви
Командування
командир 2-го батальйону МП
Нагороди та відзнаки
Орден Богдана Хмельницького II ступеня (Україна) Орден Богдана Хмельницького III ступеня (Україна)
Зовнішні відеофайли
 Віктор Сікоза БУДЕМО ЖИТИ III сезон 2 програма на YouTube // Військове телебачення України, 10 вересня 2017

Віктор Олександрович Сікоза — український військовослужбовець, підполковник Військово-Морських Сил Збройних Сил України, командир батальйону 36-ї окремої бригади морської піхоти. Учасник російсько-української війни.

Життєпис

Народився на Херсонщині. Після закінчення Одеського інституту сухопутних військ розпочав військову службу у 84-му окремому механізованому батальйоні берегової оборони в селі Перевальне Сімферопольського району, де надалі було сформовано 36-ту окрему бригаду берегової оборони.

Разом з дружиною виховує сина.

Бойовий шлях

На початку російської збройної агресії проти України у званні капітана служив на посаді командира 3-ї гірсько-піхотної роти гірсько-піхотного батальйону 36-ї бригади берегової оборони в Перевальному. Гірсько-піхотний батальйон під командуванням підполковника Юрія Головашенка організував оборону військової частини і до останнього чинив опір російським окупантам, попри зраду командира бригади Сергія Стороженка[1]. Командир роти Сікоза був із тих офіцерів, хто не зрадив присязі, виводив свою роту з окупованого російськими військами Криму на Миколаївщину, де підрозділ був тимчасово розташований у м. Очаків.

У травні 2014 у складі зведеної тактичної групи виїхав на кордон із Придністров'ям, де підрозділ замінив десантників 79-ї аеромобільної бригади і ніс службу на блокпостах до вересня.

Наприкінці 2014 очолив сформовану ротно-тактичну групу морської піхоти, яка була направлена в Сектор М для участі в антитерористичній операції на Сході України, у районі Талаківки і Гнутового.

Призначений заступником командира батальйону 36-ї окремої бригади морської піхоти. В лютому 2015 брав участь у боях із деблокації бійців батальйонів Нацгвардії «Азов» і «Донбас» в Широкиному. Надалі призначений на посаду командира батальйону.

Батальйон Сікози утримував позиції біля села Широкине ОТУ «Маріуполь» до літа 2017, коли підрозділи бригади були виведені із зони АТО до місць постійної дислокації[2][3][4].

Нагороди

  • Орден Богдана Хмельницького II ступеня[5]
  • Орден Богдана Хмельницького III ступеня (22.08.2016), — за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій та при виконанні службових обов'язків[6].
  • Нагрудний знак «Гідність та честь» (девіз знаку «Обов'язок виконано з честю»), нагорода від Миколаївської обласної ради (08.08.2017)[7].

Примітки

  1. Бійці 36-ї бригади берегової оборони. Герої неоголошеної російсько-української війни // Тиждень, 11 грудня 2015
  2. Приазовський рубіж // Військо України, 31 березня 2017. Архів оригіналу за 30 серпня 2017. Процитовано 16 вересня 2017.
  3. Третій рік війни. Фоторепортаж з позицій українських морпіхів в Широкиному // Фокус, 18 січня 2017(рос.)
  4. Добряче «всипали» бойовикам під Широкиним // ДеПо, 17 березня 2017
  5. Указ президента України 204/2021
  6. Указ Президента України від 22 серпня 2016 року № 339/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України»
  7. Нагородження бійців // Сайт Миколаївської облради, 8 серпня 2017. Архів оригіналу за 13 серпня 2017. Процитовано 16 вересня 2017.

Джерела