Abandonware

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Abandonware (від англ. Abandon — покинути, залишити і англ. software — програмне забезпечення) — програмне забезпечення (операційна система, текстовий процесор, відеогра чи медіафайл), яке більше не виставляється на продаж і не підтримується компанією-виробником, і від якого виробник більше не отримує доходів.

Цей термін не має юридичної сили, і багато abandonware не є суспільним надбанням, і за законами більшості держав право на розповсюдження даного програмного забезпечення продовжують належати компанії-виробнику — таке abandonware не може легально поширюватися без дозволу правовласника. Проте часто правовласник не займається переслідуванням їх самовільних розповсюджувачів, оскільки вони не є конкурентами йому і не завдають матеріальних збитків, які б перевищували витрати на переслідування.

У багатьох випадках приналежність прав на abandonware-програми не ясна і з'ясування належного правовласника саме по собі вимагає значних витрат. У деяких випадках будь-яка компанія або сайт отримує дозвіл від виробника на поширення такої програми. Найчастіше Abandonware поширюється піратами безкоштовно.

Посилання[ред. | ред. код]