Amentotaxus yunnanensis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Amentotaxus yunnanensis
Amentotaxus yunnanensis - Lyman Plant House, Smith College - DSC04389.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Тисові (Taxaceae)
Рід: Amentotaxus
Вид: A. yunnanensis
Біноміальна назва
Amentotaxus yunnanensis
(H.L. Li 1952 (p. 197))
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Amentotaxus yunnanensis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Amentotaxus yunnanensis
EOL logo.svg EOL: 128308
IPNI: 828263-1
IUCN logo.svg МСОП: 32477
The Plant List: kew-2633478

Amentotaxus yunnanensis — вид хвойних рослин родини тисових.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни проживання: Китай (Юньнань); Лаос; В'єтнам. Це, як правило, невелике підліскове дерево, що росте розкидано в змішаних вічнозелених і широколистих лісах, але іноді вид може стати набагато більшим і досягає верхнього шару лісу у первинних закритих вічнозелених дощових лісах. Висотна діапазон знаходиться між 800 м і 1600 м над рівнем моря. Опадів більше 1500 мм, часті тумани. Найбільш часто зустрічається на вапнякових карстових утвореннях, де рослина змішується з іншими хвойними, наприклад, Fokienia hodginsii, Xanthocyparis vietnamensis (локально), Pseudotsuga sinensis, Tsuga chinensis, Podocarpus neriifolius, Dacrydium elatum і Taxus chinensis, а також з покритонасінними. Це відносно тіньовитривалий видів, сіянці і саджанці успішно ростуть під пологом лісу.

Морфологія[ред. | ред. код]

Дерево до 20 м у висоту і 25 см діаметром, з широкою, яйцевидною кроною. Листки 3.5-10 (15) см завдовжки і 8-15 мм шириною, вузько ланцетні або лінійні, прямі або зігнуті на верхній частині. Арілм фіолетово-червоні при дозріванні, злегка покриті білим порошком.

Використання[ред. | ред. код]

Деревина великих дерев цінується для меблевого виробництва, в той час як менші розміри йдуть ремесел і виробництва інструментів. Багато чого з цього робиться в Китаї і цілком імовірно, що деревина в'єтнамського походження використовується. Насіння багате оліями і використовується в лікувальних цілях. Цей вид знаходиться в обмеженому вирощування, наприклад як бонсай.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Загрожують в основному вирубки лісу, що призводить до фрагментації лісових територій зі зниженням чисельності населення. Лише невелика частина даного виду зустрічається на охоронних територіях.

Посилання[ред. | ред. код]