Axis: Bold as Love

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Axis: Bold As LoveM:
Axis Bold As Love Hendrix.jpg
Студійний альбом
Виконавець The Jimi Hendrix Experience
Дата випуску 1 грудня 1967
Записаний травень-червень 1967
Жанр психоделічний рок
Тривалість 38 хв 49 с
Мова англійська
Лейбл MCA Records
Продюсер Чез Чендлерd
Хронологія The Jimi Hendrix Experience
Попередній
←
Are You Experienced?
(1967)
Electric Ladyland
(1968)
Наступний
→

Axis: Bold As Love (Вісь: зухвалий як любов) — другий альбом гурту «The Jimi Hendrix Experience», випущений наприкінці 1967 року.

Хоча цей альбом залишився в тіні успіху попереднього і наступного альбомів, його звучання може вважатися впевненішим і якіснішим порівняно з дебютним. Запис було зроблено під тиском умов контракту, за яким гурт мав записати два альбоми в 1967 році.

Протягом запису цього альбому було випущено четвертий сингл — «Burning of the Midnight Lamp»/«Stars That Play With Laughing Sam's Dice», але він не повторив успіху попередніх синглів і досягнув лише 18-го місця у Великій Британії. Сингл не був випущений в США, але увійшов в американську версію наступного альбому. «Up from the Skies» — ще один невдалий сингл з цього альбому, Гендрікс пізніше сказав, що йому взагалі не подобається випуск пісень синглами, і він воліє висловлювати свої ідеї за допомогою повноцінних альбомів.

Багато пісень з альбому було написано під студійні технології і рідко виконувалися на концертах. Тільки «Spanish Castle Magic» і «Little Wing» були регулярно присутні в програмах виступів. «Spanish Castle Magic» названа на честь відомого джаз-клубу.

У Великій Британії альбом досягнув 5-ї сходинки хіт-параду, а в США — 3-ї.

Little Wing[ред. | ред. код]

«Little Wing» стала однією з найвідоміших пісень Гендрікса, її версії виконували багато музикантів. Найбільш відомі кавери «Little Wing» зробили Ерік Клептон з групою «Derek and the Dominos» і Стіві Рей Вон. На оригінальному записі Гендрікс грає цю пісню через підсилювач «Leslie», який зазвичай використовувався з електроорганом. На пізніших записах і на концертах Гендрікс використовував педаль ефектів «Univibe», щоб отримати звук, схожий на звучання через підсилювач «Leslie».

«Little Wing» — це ім'я ангела-хранителя Гендрікса (як і «Waterfall» (водоспад), який згадується в пісні «May this Be Love» у першому альбомі).

Bold as Love[ред. | ред. код]

Заголовна композиція «Bold as Love» вважається першим записом, в якій був використаний стереофленжер (flanger). Цей ефект можна почути в завершальній частині композиції. The Beatles незадовго до цього активно використовували монофленжер на альбомі Magical Mystery Tour.

Little Miss Lover[ред. | ред. код]

У пісні «Little Miss Lover» вперше був використаний технічний прийом, коли гітарист грає на приглушених струнах ритм і використовує педаль «вау-вау». Цей прийом пізніше використовували багато гітаристів (наприклад Айзек Гейз у пісні «Theme from Shaft»). Також ця пісня вважається передвісником фанк-року, ідею якого Гендрікс потім розвинув.

Список композицій[ред. | ред. код]

Автор музики і слів Джимі Гендрікс

# Назва Тривалість
1. «EXP»   1:55
2. «Up from the Skies»   2:55
3. «Spanish Castle Magic»   3:00
4. «Wait Until Tomorrow»   3:00
5. «Ain't No Telling»   1:46
6. «Little Wing»   2:24
7. «If 6 Was 9»   5:32
8. «You Got Me Floatin'»   2:45
9. «Castles Made of Sand»   2:46
10. «She's So Fine» (Ноель Реддінґ) 2:37
11. «One Rainy Wish»   3:40
12. «Little Miss Lover»   2:20
13. «Bold as Love»   4:11

Музиканти[ред. | ред. код]

Джимі Гендрікс Гітара, бас-гітара, вокал, піаніно, флейта
Ноель Реддінґ Бас-гітара, вокал
Мітч Мітчелл Ударні, глокеншпіль, вокал

Запрошені вокалісти[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]