Axis: Bold as Love

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Axis: Bold As LoveM:
Axis Bold As Love Hendrix.jpg
Студійний альбом
Виконавець The Jimi Hendrix Experience
Дата випуску грудень 1967
Записаний травень-червень 1967
Жанр психоделічний рок
Тривалість 38 хв 49 с
Мова англійська
Лейбл MCA
Продюсер Chas Chandler[d]
Хронологія The Jimi Hendrix Experience
Попередній
←
Are You Experienced?
(1967)
Electric Ladyland
(1968)
Наступний
→

Axis: Bold As Love (Вісь: зухвалий як любов) — другий альбом гурту «The Jimi Hendrix Experience», випущений наприкінці 1967 року.

Хоча цей альбом залишився в тіні успіху попереднього і наступного альбомів, його звучання може вважатися впевненішим і якіснішим порівняно з дебютним. Запис було зроблено під тиском умов контракту, за яким гурт мав записати два альбоми в 1967 році.

Протягом запису цього альбому було випущено четвертий сингл — «Burning of the Midnight Lamp»/«Stars That Play With Laughing Sam's Dice», але він не повторив успіху попередніх синглів і досягнув лише 18-го місця у Великій Британії. Сингл не був випущений в США, але увійшов в американську версію наступного альбому. «Up from the Skies» — ще один невдалий сингл з цього альбому, Хендрікс пізніше сказав, що йому взагалі не подобається випуск пісень синглами, і він воліє висловлювати свої ідеї за допомогою повноцінних альбомів.

Багато пісень з альбому було написано під студійні технології і рідко виконувалися на концертах. Тільки «Spanish Castle Magic» і «Little Wing» були регулярно присутні в програмах виступів. «Spanish Castle Magic» названа на честь відомого джаз-клубу.

У Великій Британії альбом досягнув 5-ї сходинки хіт-параду, а в США — 3-ї.

Little Wing[ред.ред. код]

«Little Wing» стала однією з найвідоміших пісень Хендрікса, її версії виконували багато музикантів. Найбільш відомі кавери «Little Wing» зробили Ерік Клептон з групою «Derek and the Dominos» і Стіві Рей Вон. На оригінальному записі Хендрікс грає цю пісню через підсилювач «Leslie», який зазвичай використовувався з електроорганом. На пізніших записах і на концертах Хендрікс використовував педаль ефектів «Univibe», щоб отримати звук, схожий на звучання через підсилювач «Leslie».

«Little Wing» — це ім'я ангела-хранителя Хендрікса (як і «Waterfall» (водоспад), який згадується в пісні «May this Be Love» у першому альбомі).

Bold as Love[ред.ред. код]

Заголовна композиція «Bold as Love» вважається першим записом, в якій був використаний стереофленжер (flanger). Цей ефект можна почути в завершальній частині композиції. The Beatles незадовго до цього активно використовували монофленжер на альбомі Magical Mystery Tour.

Little Miss Lover[ред.ред. код]

У пісні «Little Miss Lover» вперше був використаний технічний прийом, коли гітарист грає на приглушених струнах ритм і використовує педаль «вау-вау». Цей прийом пізніше використовували багато гітаристів (наприклад Айзек Хейз у пісні «Theme from Shaft»). Також ця пісня вважається передвісником фанк-року, ідею якого Хендрікс потім розвинув.

Список композицій[ред.ред. код]

1."EXP" 1:55
2."Up from the Skies" 2:55
3."Spanish Castle Magic" 3:00
4."Wait Until Tomorrow" 3:00
5."Ain't No Telling" 1:46
6."Little Wing" 2:24
7."If 6 Was 9" 5:32
8."You Got Me Floatin'« 2:45
9.»Castles Made of Sand" 2:46
10."She's So Fine" 2:37
11."One Rainy Wish" 3:40
12."Little Miss Lover" 2:20
13."Bold as Love" 4:09

Всі пісні крім «She's So Fine» написані Джимі Хендріксом, автор «She's So Fine» — Ноел Редінг.

Музиканти[ред.ред. код]

Джимі Хендрікс Гітара, бас-гітара, вокал, піаніно, флейта
Ноель Реддінг Бас-гітара, вокал
Мітч Мітчелл Ударні, глокеншпіль, вокал

Запрошені вокалісти[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Rolling Stone[1]