Burberry

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Burberry Group plc Dante
Тип Публічна компанія
Заснування 1856
Штаб-квартира Лондон, Англія Англія
Ключові особи

Sir John Peace (Chairman)

Marco Gobbetti (CEO)
Галузь Одяг, аксесуари, парфуми
Продукція Одяг, аксесуари, косметика, парфуми
Виторг £2,514.7 million (2016)
Операційний прибуток £402.9 million (2016)
Співробітники 10 604
Сайт www.burberry.com

«Burberry» (укр. «Барбе́рі») — британський преміальний виробник одягу, аксесуарів та парфумів.

Історія бренду[ред.ред. код]

Томас Барбері

Компанія заснована в 1856 році Томасом Барбері в Гемпширі. 1880 року засновник винайшов непромокаючу тканину габардин, а через 8 років він запатентував її. Одяг із нового матеріалу ставав дедалі популярнішим.

На перших роках свого існування, компанія спеціалізувалася на пошитті верхнього одягу, який навіть постачали до лав британської армії.

Експедиція Руаля Амундсенда на Південний полюс 1911 року, була забезпечена одягом Burberry. Також в одяг цієї марки були одягнені герої багатьох фільмів тих часів: «Касабланка», «Сніданок у Тіффані» та у серіалах «Пуаро Агати Крісті».

Виробництво та доходи[ред.ред. код]

Жіноча сумочка Burberry

Компанія самостійно виготовляє тільки свої загальновідомі плащі, вся інша продукція виготовляється сторонніми фірмами за ліцензією. Burberry реалізує свою продукцію через 335 торгових точок в роздрібній мережі, через оптових посередників та за каталогами. Компанією Inter Parfums з 1981 виробляються парфуми під торговою маркою Burberry. Виручка за 2008 рік склала 995,4 млн фунтів стерлінгів (ріст на 17,1 % у порівняння із 2007 роком), чистий прибуток 135,2 млн фунтів стерлінгів (на 22,7 % ріст у порівнянні із попереднім роком).

«Клітинка» Burberry[ред.ред. код]

Burberry — Burberry Casuals

Загальновідомими фірмовими відмінностями марки є клітинка, яка складається з червоних, чорних, білих та жовтих відтінків (із 1924 року під назвою Nova).

В кінці 70-х років такий малюнок на одязі та аксесуарах став популярним спочатку у англійських футбольних фанатів, в першу чергу в її хуліганські гілки, а потім поширився і на всю навколофутбольну Європу. Можливо саме тому клітинка Burberry стала одним із символів Великої Британії.

В Україні бренд Burberry серед футбольних фанатів почав набувати популярності у кінці 80-х на початку 90-х років, майже одразу ставши на найвищому брендовому щабелі, разом з Lonsdale та італійським Stone Island[1][неавторитетне джерело].

Власники[ред.ред. код]

На кінець 2007 року 88,34 % акцій Burberry Group належить інституційним інвесторам. капітал — 25,5 млрд. ₴ (гривень) — дані Reuters. Головний дизайнер — Крістофер Бейлі. Генеральний директор — Анджела Аренц.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]