ARM Holdings

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ARM Limited
Тип Компанія з обмеженою відповідальністю
Форма власності Акціонерне товариство і публічна компанія
Галузь Напівпровідники
Засновано 1990
Засновник(и) Робін Саксбіd
Штаб-квартира Велика Британія Кембридж, Англія, Велика Британія
Продукція RISC-Мікропроцесори
Операційний прибуток (EBIT) £309.0 (2014)
Чистий прибуток £255.4 (2014)
Власник(и) SoftBank і Масайосі Сон
Співробітники 3,300 (2014)
Холдингова компанія SoftBank
Член Alliance for Open Mediad, SD Associationd[1] і FIDO Allianced[2]
www.arm.com
CMNS: ARM Holdings у Вікісховищі

ARM Ltd. (Скор. Advanced RISC Machines; LSE: ARM, NYSEARMHY) — британська корпорація, один з найбільших розробників і ліцензіарів архітектури 32-розрядних RISC-процесорів (ARM), орієнтованих на використання в портативних і мобільних пристроях (телефонах, органайзерах тощо).

ARM не є виробником мікропроцесорів, однак ліцензує власну технологію іншим компаніям-виробникам: AMD, Atmel, Cirrus Logic, Intel, Marvell, NXP, Samsung, Qualcomm, MediaTek, Sony Ericsson, Texas Instruments, які, власне, і втілюють її в чипах.

Технологія ARM виявилася дуже успішною і в наш час[коли?] є домінуючою мікропроцесорною архітектурою для портативних цифрових пристроїв. ARM стверджує, що загальний обсяг мікропроцесорів, зроблених за ліцензіями, перевищує 2,5 мільярдів штук.

В цей час відомі кілька поколінь мікропроцесорів ARM:

  1. ARM7 (з тактовою частотою до 60-72 МГц, призначені, наприклад, для недорогих мобільних телефонів);
  2. ARM9 (з частотами порядку 200 МГц для смартфонів і кишенькових комп'ютерів);
  3. ARM9E.

Новітніми поколіннями є Cortex та ARM11 з тактовою частотою до 1 ГГц і розширеними можливостями для цифрової обробки сигналів.

Популярне сімейство мікропроцесорів xScale фірми Marvell (до 27 червня 2007 року — Intel[3]), насправді є розширенням архітектури ARM9, доповненої набором інструкцій Wireless MMX, спеціально розроблених фірмою Intel для підтримки мультимедійних застосунків.

Цікавою додатковою можливістю архітектури ARM9 є технологія Jazelle, призначена для апаратного прискорення виконання байт-кодів мови Java.

Окрім технологій CPU, ARM також розробляє та ліцензує графічні процесори Mali, які найчастіше зустрічаються в Android-планшетах та іноді в смартфонах. В графічному сегменті ARM конкурує з Imagination Technologies PowerVR, Qualcomm Adreno, Nvidia та розробками Intel.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]