Royal Dutch Shell

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Royal Dutch Shell
Тип Відкрита публічна компанія з обмеженою відповідальністю
Заснування 1907
Штаб-квартира Гаага, Нідерланди
Ключові особи

Йорма Олліла (голова ради директорів)

Пєтєр Возєр (головний виконавчий директор)
Галузь Нафта і газ
Виторг 355,8 млрд. $ (2007)
Операційний прибуток ?
Чистий прибуток ?
Співробітники 104 тис. (2008)
Дочірні компанії Bataafse Petroleum Maatschappij[d], Shell Oil Company[d][1], Shell Aircraft[d][1], Bataafsche Import Maatschappij[d], Shell Overseas Holdings Limited[d][1], Shell Nigeria[d][1], Raízen[d][1], Salym Petroleum Development[d][1], Shell Canada[d][1], Shell U.K.[d][1], Shell Pakistan[d][1], Aera Energy[d][1], Dansk Shell[d][1] і Shell (Germany)[d]
Сайт www.shell.com

Royal Dutch Shell (Ройял Датч Шелл) — публічна компанія, відома як просто Shell (Шелл) — транснаціональна корпорація з головною штаб-квартирою в Гаазі (Нідерланди), голландського та британського походження. Це найбільша компанія у світі, згідно з рейтингом Fortune Global 500[2] (2009), вона також посідає друге місце у рейтингу найбільших корпорацій світу Forbes 2000[3] (2009). Слово «Royal» у назві компанії означає, що вона нагороджена почесним королівським титулом «Koninklijk», яким відзначаються компанії національної важливості для Нідерландів.

Основним бізнесом компанії є розвідка, видобування, переробка, транспортування та збут вуглеводнів, (нафти і природного газу). Shell також має значний нафтохімічний бізнес («Shell Chemicals»), в секторі відновлюваних джерел енергії розвиваються можливості використання вітру, водню та сонця. «Shell» зареєстрована у Великій Британії із своєю корпоративною штаб-квартирою в Гаазі, її податкове розташування — Нідерланди, і її головні біржі реєстрації акцій — Лондонської фондової біржі та Euronext (Амстердам).

«Shell» працює більш ніж в 140 країнах. В США її дочірня компанія «Shell Oil Company» з штаб-квартирою у м. Х'юстон, штат Техас, є одним з найбільших підприємств «Shell».

Shell в Україні[ред.ред. код]

Компанія «Шелл» розпочала свою діяльність в Україні у 1992 році. У 2006 році компанія почала займатися пошуком вуглеводнів, підписавши договір з українською компанією «Укргазвидобування». Того ж року було створено трейдингову компанію «Шелл» з поставок природного газу промисловим споживачам. У 2007 році в Україні почалося обслуговування в мережі АЗС Shell.[4]

На початку липня 2013 року депутат Харківської обласної ради Іван Варченко подав позов до Харківського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування рішення облради про узгодження проекту угоди про розподіл продукції (УРП) між Україною і компанією Shell, оскільки обласна рада погодила цей проект з численними порушеннями законодавства, зокрема, депутати голосували за це рішення, не ознайомившись з текстом угоди і додатками до неї[5][6]. 23 липня 2013 року за цим позовом компанія «Shell» разом з Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ «Надра Юзівська» була залучена до справи про незаконне погодження угоди про розподіл продукції між Україною, компаніями «Shell» та ТОВ «Надра Юзівська»[7].

Критика[ред.ред. код]

Shell відповідальна за найбільший в світі розлив нафти, який коли-небудь відбувся в прісних водах. 15 січня 1999 танкер Shell в озері Магдалена (Аргентина) зіткнулася з іншим танкером, що призвело до виливання всього його вмісту в озеро та забруднення навколишнього середовища, питної води, рослинності і загибелі тварин.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Компанії Це незавершена стаття про підприємство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.