Royal Dutch Shell

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Royal Dutch Shell
англ. Royal Dutch Shell plc
Тип бізнес[1]
підприємство
публічна компанія і Концерн
Форма власності Відкрита публічна компанія з обмеженою відповідальністю
Галузь Нафта і газ
Попередник(и) Enterprise Oild, Shell Transport and Trading Companyd і Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch-Indiëd
Засновано 1907
Засновник(и) Marcus Samuel, 1st Viscount Bearstedd і Henri Deterdingd
Штаб-квартира Гаага, Нідерланди
Ключові особи

Йорма Олліла (голова ради директорів)

Пєтєр Возєр (головний виконавчий директор)
Продукція нафта
Виторг 233,6 млрд. $ (2016)
Операційний прибуток (EBIT) 2,36 млрд. $ (2016)
Чистий прибуток 4,57 млрд. $ (2016)
Активи
Власник(и) BlackRock[3], Capital Group Companiesd[3] і The Vanguard Group[3]
Співробітники 93 тис. (2016)
Дочірні компанії
 • Bataafse Petroleum Maatschappijd, Shell Oil Companyd[1], Shell Aircraftd[1], Bataafsche Import Maatschappijd, Shell Overseas Holdings Limitedd[1], Shell Nigeriad[1], Raízend[1], Salym Petroleum Developmentd[1], Shell Canadad[1], Shell U.K.d[1], Shell Pakistand[1], Aera Energyd[1], Dansk Shelld[1], Shell Deutschland Oild, Shell Czech Republicd, Shell Overseas Investmentsd, Shell International Petroleum Companyd, NNGPMd, Shell Deutschland Oild, NewMotiond, Shell Transport and Trading Companyd і Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch-Indiëd
 • www.shell.com
  Нагороди
  CMNS: Royal Dutch Shell у Вікісховищі

  Royal Dutch Shell (Ройял Датч Шелл) — публічна компанія, відома як просто Shell (Шелл) — транснаціональна корпорація з головною штаб-квартирою в Гаазі (Нідерланди), голландського та британського походження.

  Загальна характеристика[ред. | ред. код]

  Це найбільша компанія у світі, згідно з рейтингом Fortune Global 500[4] (2009), вона також посідає друге місце у рейтингу найбільших корпорацій світу Forbes 2000[5] (2009). Слово «Royal» у назві компанії означає, що вона нагороджена почесним королівським титулом «Koninklijk», яким відзначаються компанії національної важливості для Нідерландів.

  Основним бізнесом компанії є розвідка, видобування, переробка, транспортування та збут вуглеводнів, (нафти і природного газу). Shell також має значний нафтохімічний бізнес («Shell Chemicals»), в секторі відновлюваних джерел енергії розвиваються можливості використання вітру, водню та сонця. «Shell» зареєстрована у Великій Британії із своєю корпоративною штаб-квартирою в Гаазі, її податкове розташування — Нідерланди, і її головні біржі реєстрації акцій — Лондонської фондової біржі та Euronext (Амстердам).

  «Shell» працює більш ніж в 140 країнах. В США її дочірня компанія «Shell Oil Company» з штаб-квартирою у м. Х'юстон, штат Техас, є одним з найбільших підприємств «Shell».

  Shell в Україні[ред. | ред. код]

  Компанія «Шелл» розпочала свою діяльність в Україні у 1992 році. Бізнес Shell Retail увійшов на український ринок у 2007 р. Відтоді мережа АЗС під брендом Shell управляється Royal Dutch Shell. Shell Retail Ukraine географічно входить до кластеру Центральної та Східної Європи Shell Downstream Retail. Бізнес Shell Downstream працює у більше ніж 80 країнах з більше ніж півмільйоном співробітників, які представляють бренд Shell для клієнтів на близько 43 тис. автозаправних станцій. 

  На сьогодні мережа АЗС Shell налічує 132 станції у 18 регіонах України. На АЗС Shell по всій Україні пропонують клієнтам нафтопродукти та автогаз високої якості, широкий асортимент продукції Retail Convenience (товари для клієнтів АЗС), смачні фаст фуд і напої. В Shell в Україні працюють понад 1500 осіб. 

  Критика[ред. | ред. код]

  Shell відповідальна за найбільший в світі розлив нафти, який коли-небудь відбувся в прісних водах. 15 січня 1999 танкер Shell в озері Магдалена (Аргентина) зіткнулася з іншим танкером, що призвело до виливання всього його вмісту в озеро та забруднення навколишнього середовища, питної води, рослинності і загибелі тварин.

  Див. також[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е ж и к л м н п http://reports.shell.com/annual-report/2016/servicepages/downloads/files/entire_shell_ar16.pdf
  2. annual report
  3. а б в annual report
  4. Fortune Global 500
  5. Forbes Global 2000
  Помилка цитування: Тег <ref>, визначений у <references>, не має атрибута назви.

  Посилання[ред. | ред. код]