Cercocebus torquatus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cercocebus torquatus

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Cercocebus
Вид: C. torquatus
Cercocebus torquatus
(Kerr, 1792)

Посилання
Вікісховище: Cercocebus torquatus
Віківиди: Cercocebus torquatus
EOL: 323967
ITIS: 572995
МСОП: 4201
NCBI: 9530
Fossilworks: 233932

Cercocebus torquatus (Мангабі червоношапий) — вид приматів з роду Cercocebus родини мавпові.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина голови і тіла самців: 47-67 см, самиць: 45-60 см, хвіст приблизно тої ж довжини, вага самців: 7-12,5 кг, самиць: 5-8 кг. Хутро сіре вгорі, живіт білуватий. У верхній частині голови червонувате волосся. Великі вуха чорнувато виступають на білому комірі. На чорному обличчі також помітні білі повіки. Хвіст темно-сірий.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Камерун; Екваторіальна Гвінея; Габон; Нігерія. Цей вид можна насамперед знайти у високому лісі, але це також у мангровому, галерейному і болотному лісі. Він також може бути знайдений в молодих вторинних лісах і навколо посівних площ.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Ці тварини є денними і тримаються як на землі, так і на деревах. Вони живуть в групах від 10 до 35 тварин. Всеїдні, але в основному їдять фрукти і горіхи. Насіння, листя, інші частини рослин, комах та інших дрібні тварини доповнюють раціон.

Нема фіксованого шлюбного сезону. Після 170-денного вагітності, самиця народжує зазвичай одне дитинча. Воно досягає статевої зрілості в п'ять-сім років.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Загрожує втрата середовища існування та полювання на м'ясо у більшій частині ареалу. У деяких місцях вважається сільськогосподарським шкідником. Цей вид занесений до Додатка II СІТЕС і класу B Африканського Конвенції про збереження природи і природних ресурсів. Цей вид присутній у ряді ПОТ.

Посилання[ред. | ред. код]