Cliff Empire

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Cliff Empire — відеогра жанру симулятора містобудування, розроблена українською студією Lion's Shade, що була з 2018 у дочасному доступі[1][2] і вийшла у світ 6 серпня 2019 року[3][4][5][6]. Задачею гравця є відродження життя на Землі після ядерного конфлікту[7]. Компактність ігрового процесу передбачає будівництво одразу трьох невеликих міст в межах одного випадкового рівня.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Перед початком гри гравець може обрати режим: пісочниця, звичайний чи оборона (англ. tower defense). У режим пісочниці, гравець може зосередитись на будівництві найкрасивішого міста, не турбуючись про ресурси. У класичному режимі гравець будує своє місто поетапно. Тут також потрібно переконатися, що гравець здатен задовольнити потреби переселенців. У режимі «tower defense» гравець має захищати місто від хвиль нападників. Цей режим сильно відрізняється від класичного[8].

Обравши режим, користувачеві потрібно буде налаштувати початкову карту, а точніше згенерувати три (іноді їх може бути більше, ніж три) початкові «вежі». Вежі відрізняються своєю геометричною формою і розмірами, що є першим критерієм при виборі початкової точки, крім цього, в лівому кутку є спеціальна кнопка з детальними характеристиками ефективності різних параметрів. Це другий важливий критерій, про який ви дізнаєтеся після початкового ознайомлення з грою[9]. Кожне місто має свої сильні та слабкі сторони. Одне може отримати багато сонця, інше сильний вітер, третє більш родючий у ґрунті чи бути багатим мінералами[10].

Навіть якщо гравець особисто керує всіма містами, вони існують як невеликі незалежні країни зі своїм початковим капіталом і ресурсами, це означає якщо в одному місті у вас багато урану, якого не вистачає іншому, передати його можна лише шляхом продажу.

Перед гравцем стоїть завдання вдало розвинути інфраструктуру на кожній вежі і потім зрозуміти як взагалі без втрат використовувати всі доступні ресурси.

Фінальним етапом першої стадії є споруда на землі супутника управління, це дозволяє перейти на другий етап і почати управляти космічною станцією, з якої все по суті і почалося.

Тут основне завдання гравця — відновити і, так би мовити, поліпшити станцію, поступово виводячи людей з кріосну, само собою все це доведеться робити використовуючи свої наземні ресурси, активно продаючи їх станції і забезпечуючи її грошима в борг.

Фінальним на даний момент третім етапом є знаходження «незайманої» ділянки землі, точніше сказати, через певні умови там практично немає радіації, що дозволяє гравцеві почати будівництво величезного мегаполісу.[9]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ARCHIVE. 
  2. Schmitt, Florian. Cliff Empire – Futuristic SimCity on a mountain side. Notebookcheck (en). Процитовано 2019-08-13. 
  3. Данилов, Олег Данилов Олег. Collapsed: умри, замри, воскресни. ITC.ua (ru-RU). Процитовано 2019-08-13. 
  4. Cliff Empire - Состоялся полноценный релиз. GoHa.Ru (ru). 2019-08-11. Процитовано 2019-08-13. 
  5. Cliff Empire у Steam. store.steampowered.com (uk). Процитовано 2019-08-13. 
  6. Schmitt, Florian. Cliff Empire – Futuristic SimCity on a mountain side. Notebookcheck (en). Процитовано 2019-08-13. 
  7. Bolding, Jonathan (2019-06-03). In this city builder you restart civilization on a tiny plateau above a radioactive Earth. PC Gamer (en-US). Процитовано 2019-08-13. 
  8. Schmitt, Florian. Cliff Empire – Futuristic SimCity on a mountain side. Notebookcheck (en). Процитовано 2019-08-13. 
  9. а б Argonaki (2019-08-12). Cliff Empire - необычный градостроительный симулятор. GoHa.Ru (ru). Процитовано 2019-08-13. 
  10. Bolding, Jonathan (2019-06-03). In this city builder you restart civilization on a tiny plateau above a radioactive Earth. PC Gamer (en-US). Процитовано 2019-08-13. 

Посилання[ред. | ред. код]