Corel

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Корел (Corel Corporation)
Тип Публічна (CREL)
Форма власності корпорація[d]
Галузь Програмне забезпечення
Попередник(и) InterVideod
Засновано 1985
Засновник(и) Michael Cowplandd
Штаб-квартира Оттава, Онтаріо, Канада
Ключові особи Амиш Мета, Голова
Давід Добсон, CEO
Рандал Д. Ейзенбах, COO
Дуглас Р. МакКолам, CFO
Продукція WordPerfect, CorelDRAW, інші..
Чистий прибуток 164 млн. доларів США (2005)
Холдингова компанія Kohlberg Kravis Robertsd[1]
Член European Committee for Interoperable Systemsd[2]
corel.com
CMNS: Corel у Вікісховищі

Корпорація Корел (англ. Corel Corporation) — компанія що виробляє комп'ютерні програми, з керівництвом в Оттаві, Онтаріо, Канада.

Історія[ред. | ред. код]

Заснована Майклом Ковпландом в 1985 році. Він планував її як дослідницьку лабораторію (Корел («Corel») є скороченням «COwpland REsearch Laboratory»). Компанія мала великий успіх протягом високотехнологічного буму в 90-их роках і стала на деякий час найбільшою софтверною компанією Канади.

В 1996 році випустила WordPerfect, що конкурував з пакетом Microsoft Office, але програла битву, — Корел був вимушений звільнити велику кількість працівників, а Ковпланд потрапив під розслідування Онтарійської комісії з безпеки за "внутрішню торгівлю".

Війна з Microsoft змінила Corel. Поява Adobe Systems на ринку графічних програм змусила Corel шукати нових сфер ринку. З'явилися такі проекти: Corel Video, Corel Barista (Java — офіс), Corel Linux.

Ковпланд залишив компанію у серпні 2000 р. і нове керівництво проголосило плани по оздоровлення компанії. Новий голова Corel, Дерек Бюрні проголосив, що всі продукти розділяться на 5-ть брендів. Через декілька місяців брендів стало три: DeepWhite, Procreate та Corel. Але згодом, з причини надлишкових витрат, зупинилися на використанні тільки Corel.

В жовтні 2000-го року Corel оголосив про стратегічний альянс з Microsoft і їхні 135 млн дол. інвестицій в Corel.

Криза на ринку цінних паперів мало не призвела до судового процесу США проти Corel в серпні 2003 року.

В березні 2005 Corel анонсував купівлю 50000 копій WordPerfect міністерством юстиції США і що WordPerfect додає 4 млн користувачів щорічно через співпрацю з Dell. Corel заявив, що тільки його WordPerfect з 20-ти млн користувачів конкурує з Microsoft Office, порівнюючи з 300 тисячами користувачів Lotus SmartSuit, 70 тисячами користувачів StarOffice (який має також дуже поширений вільний варіант OpenOffice).

26 квітня, 2006 акції Corel знову повернулися на публічний ринок NASDAQ з початковою пропозицією для покупців.[3]. Але Vector Capital ще досі володіє приблизно 75 % акцій компанії.

Колишні та сучасні продукти Corel[ред. | ред. код]

Оригінальне Корел лого
Друге лого Корел з середини 90-их до лютого 2001 р.
Третє лого Корел з лютого 2001

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]