Corel

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Корел (Corel Corporation)
Тип Публічна (CREL)
Заснування 1985
Штаб-квартира Оттава, Онтаріо, Канада
Ключові особи Амиш Мета, Голова
Давід Добсон, CEO
Рандал Д. Ейзенбах, COO
Дуглас Р. МакКолам, CFO
Галузь Програмне забезпечення
Продукція WordPerfect, CorelDRAW, інші..
Сайт corel.com

Корпорація Корел (англ. Corel Corporation) — компанія що виробляє комп'ютерні програми, з керівництвом в Оттаві, Онтаріо, Канада.

Історія[ред.ред. код]

Була заснована Майклом Ковпландом в 1985 році, що планував її як дослідницьку лабораторію (Корел («Corel») є скороченням «COwpland REsearch Laboratory»). Компанія мала великий успіх протягом високотехнологічного буму в 90-их роках і стала на деякий час найбільшою софтверною компанією Канади.

В 1996 році випустила WordPerfect, що конкурував з пакетом Майкрософт Офіс, але програла битву, — Корел був вимушений звільнити велику кількість працівників, а Ковпланд потрапив під розслідування Онтарійської комісії зз безпеки а внутрішню торгівлю.

Війна з Майкрософт змінила Корел. Поява Адоб (Adobe Systems) на ринку графічних програм змусила Корел шукати нових сфер ринку. З'явилися такі проекти: Корел Відео, Корел Бариста (Джава — офіс), Корел Комп'ютер, Корел Лінакс.

Ковпланд залишив компанію у серпні 2000 р. і нове керівництво проголосило плани по оздоровлення компанії. Новий голова Корела, Дерек Бюрні проголосив, що всі продукти розділяться на 5-ть брендів. Через декілька місяців брендів стало три: DeepWhite, Procreate and Corel. Але згодом, з причини надлишкових витрат, зупинилися на використанні тільки Корела.

В жовтні 2000-го року Корел оголосив про стратегічний альянс з Майкрософт і їхні 135 млн дол. інвестицій в Корел.

Криза на ринку цінних паперів мало не призвела до судового процесу народу США проти Корела в серпні 2003 року.

В березні 2005 Корел анонсував купівлю 50000 копій ВордПерфекта міністерством юстиції США і що Ворд Перфект додає 4 млн користувачів щорічно через співпрацю з Делл. Корел заявив, що тільки його ВордПерфект з 20-ти млн користувачів конкурує з Майкрософт Офісом, порівнюючи з 300 тисячами користувачів Лотас СмартСьюіт, 70 тисячами користувачів Сан Старофіса (котра має також дуже поширений вільний варіант Опенофіс).

26 квітня, 2006 акції Корел знову повернулися на публічний ринок NASDAQ з початковою пропозицією для покупців. [1]. Але Вектор Капитал (Vector Capital) ще досі володіє приблизно 75 % акцій компанії.

Колишні та сучасні продукти Corel[ред.ред. код]

Оригінальне Корел лого
Друге лого Корел з середини 90-их до лютого 2001 р.
Третє лого Корел з лютого 2001

Посилання[ред.ред. код]